Yükleniyor...

Anonymous, Rus Askerlerin Teslim Ettiği Her Tank İçin 52.000 Dolarlık BTC Ödeyecek

Ukrayna-Rusya savaşında Ukrayna’ya destek veren popüler hacker gruplarından biri Anonymous, Rus askerlerin teslim ettiği her tank için 50 bin doların üzerinde Bitcoin teklifi verdi.

anonymous rusya ukrayna tank

Ukrayna-Rusya savaşında Ukrayna’ya destek veren popüler hacker gruplarından biri Anonymous, Rus askerlerin teslim ettiği her tank için 50 bin doların üzerinde Bitcoin teklifi verdi.

Ünlü hacker grubu Anonymous’un Rus birliklerine tanklarını teslim etmeleri için Bitcoin cinsinden ödeme teklif ettiği bildirildi. Grup, teslim edilen her savaş aracı için 52.000 dolardan fazla Bitcoin ödeyeceğini ifade etti.

Anonymous: Bir Tank Karşılığında BTC

tank BTC

Ukrayna tarafı, Rus işgalini sadece silahlarla ve doğrudan çatışmalarla değil, aynı zamanda dijital saldırıyla da durdurmaya çalışıyor. Birkaç gün önce, Ukrayna başbakan yardımcısı Mykhailo Fedorov, hükümetin bir bilişim ordusu oluşturacağını duyurdu. Politikacı, şu açıklamaları yaptı;

“Dijital yeteneğe ihtiyacımız var. Herkes için görevler olacak. Siber cephede mücadeleye devam ediyoruz.”

Ünlü hacker grubu Anonymous da Rusya’ya karşı siber saldırı gerçekleştirdi. İki gün içinde, örgüt 300’den fazla Rus hedefini ihlal ederek 1 milyar ruble (yaklaşık 10 milyon dolar) topladı.

Anonymous Rus kuvvetlerinin gücünü azaltmak için teslim edilecek her tank için 52.000 dolarlık BTC vermeyi teklif etti. Araçlarını teslim etmek isteyenlerin beyaz bayrak sallaması ve tanınmak için ‘milyon’ şifresini kullanması isteniyor.

Şubat ayının sonunda Vladimir Putin’e savaş ilan eden Anonymous, Rusya liderinin Ukrayna’yı işgalini durdurmaması halinde dünyanın her köşesinden eşi görülmemiş siber saldırılarla karşı karşıya kalacağı konusunda uyarı yapmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner