Yükleniyor...

ApeCoin Topluluğu Ethereum’da Kalmak İçin Oy Verdi

ApeCoin sahipleri, yüksek gas ücretlerine rağmen Ethereum'da kalmak için oy verdi.

apecoin

ApeCoin sahipleri, yüksek gas ücretlerine rağmen Ethereum’da kalmak için oy verdi.

ApeCoin topluluğu, Snapshot verilerine göre Ethereum blok zincirinde kalmaya karar verdi. APE token’larının yüzde 54’ü, projeyi ekosistem içinde tutmak için kullanıldı.

Mayıs ayı başlarında, Yuga Labs tarafından düzenlenen sanal bir arazi satışı, yüksek ücretler nedeniyle Ethereum ağını geçici olarak kullanılamaz hale getirdi. Kullanıcıların, aşırı ağ tıkanıklığı nedeniyle bireysel işlemler için binlerce dolar harcamak zorunda kaldıkları bildirildi.

Yuga Labs, bu durum için özür diledi ve gelecekte bu tür felaketleri önlemek için kendi zincirine geçmek zorunda olduğunu öne sürdü. Çoğu topluluk üyesi, başka bir zincire geçmenin proje için çok pahalı ve riskli olacağına karar verdi.

Bilindiği gibi Ethereum yıllardır fahiş gas ücretleri ile mücadele ediyor. İlk popüler NFT projesi olan CryptoKitties, Aralık 2017’de ağı tamamen tıkamıştı.

İkinci en büyük blok zincirinin düzgün bir şekilde ölçeklenmemesi, Solana gibi yüksek verimli blok zincirlerinin yükselmesine neden oldu. Çarşamba günü, Ropsten test ağı Beacon zinciriyle birleşmesini tamamlayarak, ağın çok beklenen Proof of Stake’e geçişinden önce önemli bir kilometre taşına ulaştı. Bu durumun Ethereum’un enerji tüketimini önemli ölçüde azaltırken, çok beklenen yükseltmenin şu an için gas ücretleri üzerinde önemli bir etkisi olması beklenmiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner