Yükleniyor...

Aptos (APT) zorlu günleri geride bıraktı: Toparlanma sinyali!

Kilit açılımı gerçekleştiren ve BTC düşüşünden etkilenen Aptos (APT), hafta sonuna toparlanma sinyaliyle başladı.

Aptos (APT) toparlandı

Kilit açılımı gerçekleştiren ve BTC düşüşünden etkilenen Aptos (APT), hafta sonuna toparlanma sinyaliyle başladı.

Kripto para piyasası spot Bitcoin ETF’lerin onaylanmasıyla birlikte düşüş yönlü hareketlilik sergiledi. Haftanın son iki işlem gününde, ABD’de işlem gören spot Bitcoin ETF’leri 7 milyar dolara yakın işlem hacmi elde etti. Grayscale’in ETF ürünü olan Grayscale Bitcoin Trust’ta yaşananlar ise BTC’yi etkisi altına aldı.

Kripto para piyasasının geçtiğimiz gün yaşadığı düşüşten etkilenen Aptos (APT), güne hareketli bir başlangıç yaptı. Ayrıca APT, gerçekleştirdiği devasa kilit açılımını da geride bırakarak toparlanma sürecine girdi.

aptos apt trend

Aptos (APT) hareketlendi

Popüler kripto para birimi Aptos (APT), spot Bitcoin ETF’ler sonrası gerçekleşen düşüşten sıyrılmayı başardı. Diğer taraftan APT, geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği 250 milyon dolarlık kilit açılımını geride bıraktı.

Ekosisteminin hareketlenmesi ve blokzincirinin aktif kullanımının artış göstermesi Aptos’u ön plana çıkardı. Aptos’un yerel token’ı APT, sık sık 10 doların üzerine çıktı. Ancak kripto piyasasının çalkantılı dönemden geçmesi, APT’nin gidişatını etkiledi.

12 Ocak’ta 24,84 milyon APT’nin kilidi açıldı ve dolaşıma sokuldu. Kilidi açılan APT’lerin satış baskısı yaratacağı düşünülürken, aynı gün içerisinde BTC 41 bin 500 dolara geriledi. Zorlu süreçlerden geçen APT, hafta sonuna toparlanma sinyaliyle başladı. APT, 6-7 saat içerisinde yüzde 10’a yakın yükseldi.

Aptos APT

APT, 9,43 doların üzerinde kalıcılık sağlaması durumunda yükselişini şiddetlendirebilir. APT için sonraki direnç noktası 10,02 dolar olacaktır. Bu bölge, satıcıların yoğun bir baskı kurduğu direnç noktası olarak öne çıkıyor. 10 dolar direncinin aşılması halinde APT, majör direnç noktası olan 10,98 doları test edebilir. Bu direnç, APT için boğa koşusunun kilit unsuru olabilir.

Diğer taraftan APT, 9,43 doların üzerinde kalıcılık sağlayamazsa geri çekilmesi 8,25 dolara kadar sürebilir. APT, BTC’deki satışların devam etmesi halinde 8,25 dolar desteğini test edebilir. APT’nin kilit görevi görecek olan destek noktası 7,69 dolar olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner