Yükleniyor...

Arbitrum (ARB) çıkış yapmaya hazırlanıyor!

Arbitrum (ARB) 20 Ekim'den bu yana yüzde 13'lük bir yükseliş yaşayarak boğa koşusu sinyalini verdi.

ARB Arbitrum

Arbitrum (ARB) 20 Ekim’den bu yana yüzde 13’lük bir yükseliş yaşayarak boğa koşusu sinyalini verdi.

Son haftalarda Bitcoin (BTC) etmenli bir kripto yükselişi meydana geldi. Bitcoin spot ETF’lerin onaylanma ihtimali, kripto piyasasını yükselişe geçirdi. BTC’nin 30 bin doları aşan etkileyici yükselişine, altcoin’ler de eşlik ediyor. Bazı altcoin’ler ise piyasadan ayrışarak dikkat çeken hareketler sergiledi.

Arbitrum’un otomotiv devi FIAT’la iş birliği sinyali verilmesi ve piyasa koşullarının pozitife dönmesiyle birlikte yükselişe başladı. ARB fiyatı kısa sürede 0,7677 dolardan 0,8677 dolara çıktı. Bu yükseliş, ARB’de LINK’e benzer bir boğa koşusunun yaşanma ihtimalini ortaya çıkardı.

Arbitrum (ARB) yükselişini sürdürüyor

ETF haberleriyle yukarı yönlü ivme kazanan BTC’nin yükselişi ARB’yi de peşinden sürükledi. ARB pozitife dönen piyasa koşullarına eşlik ederek 0,8675 dolara iğne attı. Fiyatta yaşanan son geri çekilme ile birlikte ARB, 0,84 doları geri kazanmak için mücadele diyor. Düzeltme olarak görülen bu geri çekilme, ARB’nin daha güçlü bir yükseliş yaşayabilme potansiyelini ortaya çıkarıyor.

ARB Arbitrum

ARB’nin yükselişi 1 dolar fiyat bandına yolculuk olarak görülebilir. Ancak söz kounu yükseliş, piyasa koşullarının pozitif seyretmesiyle paralellik taşıyor. BTC’de bir düşüş veya kripto piyasasında yaşanabilecek bir kaos ARB’nin yükselişine ket vurabilir.

ARB kripto piyasasından ayrışan bir yükselişe imza atamadı. Büyük bir proje olarak görülen Arbitrum, 1,70 milyar dolarlık toplam kilitli varlığı bünyesinde barındırıyor. Ancak bu aktivite henüz ARB fiyatını tetiklemiş değil.

ARB’nin yükselişi sürdürmesi halinde, 0,8913 dolar kritik bir direnç noktası görebilir. Bu bölgenin aşılması halinde ARB, 0,91 doları test etmek isteyecektir. 0,91 dolarda satış için bekleyen ayıların aşılması halinde, 0,95 dolar direncine kadar bir yükseliş yaşanabilir. ARB’nin 0,95 doları aşması halinde fiyat hedefi 1 dolar olacaktır.

Düşüşün keskinleşmesi halinde ARB 0,8225 dolar destek bölgesine düşebilir. Bu bölgeden güç alamazsa, ARB’nin sonraki durağı 0,80 dolar olacaktır. Büyük bir destek bölgesi 0,80’in kaybedilmesi, ARB’deki boğa havasını söndürebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner