Yükleniyor...

Arbitrum ona yaradı: XAI yüzde 60 yükseldi!

Arbitrum ekosisteminde yer alan ve Offchain Labs tarafından desteklenen XAI, dün akşamdan bu yana yüzde 60 yükseldi.

Xai Games XAI

Arbitrum ekosisteminde yer alan ve Offchain Labs tarafından desteklenen XAI, dün akşamdan bu yana yüzde 60 yükseldi.

Kripto para birimleri dün akşamdan bu yana yükseliş yönlü hareket sergiliyor. Özellikle spot Bitcoin ETF’lerin onaylanması, kripto paraların yükselişinde önemli etmen oldu. SEC’nin aylardır beklenen ETF’lere onay vermesi, kripto yatırımcılarını iştahlandırdı. Yatırımcılar, BTC’den daha çok Ethereum (ETH) ve Arbitrum’a (ARB) ilgi gösterdi.

ARB’nin 2,20 doları aşmasıyla birlikte Arbitrum ekosistemi de canlandı. Arbitrum ekosisteminin en yeni üyesi olan ve dikkat çeken Xai Games (XAI), dün akşamdan bu yana yüzde 60 yükseldi.

XAI games

Xai Games (XAI) beklentileri karşılıyor

Piyasaya sürüldükten ve airdrop dağıtımını tamamladıktan sonra Xai Games (XAI), kripto piyasasının da pozitif olmasından faydalanarak yükselişe geçti. Arbitrum ağında yer alan ve Arbitrum geliştiricisi Offchain Labs tarafından desteklenen XAI, 0,4517 dolardan 0,7332 dolara yükseldi. 0,7332 dolarda satış baskısıyla karşılaşan XAI, 0,68 dolar seviyesine kadar geri çekildi.

XAI grafik

XAI, özellikle airdrop dağıtımının yarattığı satış baskısı nedeniyle piyasaya çıktığından bu yana düşüş yaşadı. Geçtiğimiz gün 0,4517 dolara kadar geri çekilen XAI, yatırımcıların alım iştahıyla karşılaştı. Bu bölgeden gelen alımlar, XAI fiyatını yukarıya taşıdı. XAI, kısa süre sonra 0,5483 dolarda yer alan direnç noktasını test etti ve aşmayı başardı. 0,5483 doların üzerinde kalan XAI, gözünü 0,6215 dolardaki direnç noktasına dikti. Spot Bitcoin ETF onayının etkisi, XAI’nin 0,6215 dolar direncini kırmasına yardımcı oldu. XAI, gün içerisinde 0,7118 dolar direncini test etti ve bu bölgeden geri çekilme yaşadı. XAI’nin zirve noktası ise 0,7332 dolar oldu. Popülerleşen kripto paradaki günlük bu hareket, akıllara Celestia’yı (TIA) getirdi. Birçok yatırımcı, XAI’nin daha fazla yükseliş yaşamasını bekliyor.

XAI, 0,7118 dolar direncini aşması ve üzerinde kalıcı olması halinde gözünü 0,76 dolar direncine dikebilir. Bu direncin de kırılması, XAI’yi kısa sürede 0,80 dolara itecektir. XAI, nihai hedefi olan 1 dolar yolculuğunda 0,80 dolar direncinden güç almak zorunda kalabilir.

Diğer taraftan XAI, geri çekilme yaşaması halinde 0,6215 dolara geri çekilebilir. 0,6215 dolar desteğini kaybetmesi halinde XAI, 0,5483 dolar desteğine kadar düşüş yaşayabilir.

XAI, Arbitrum ekosisteminin göz bebeği olan Xai Games projesinin yerel token’ı olarak biliniyor. Xai Games, katman-3 oyun blokzinciri olmasıyla ilgiyi üzerine çekti. XAI, özellikle piyasaya çıkmadan önce airdrop gerçekleştirmesiyle güçlü bir topluluk oluşturmayı başardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner