Yükleniyor...

Arbitrum’da (ARB) yükseliş sinyali: Yatırımcılar hazırlansın!

Türk kripto yatırımcılarının merakla takip ettiği Arbitrum'dan (ARB) pozitif sinyaller gelmeye başladı.

arb arbitrum logo

Türk kripto yatırımcılarının merakla takip ettiği Arbitrum’dan (ARB) pozitif sinyaller gelmeye başladı.

Bitcoin’e karşı uzun bir süredir değer kaybeden Arbitrum, çeşitli metrikler ile yükselişe göz kırptı. Özellikle Türkiye kripto ekosisteminde geniş kitlelere hitap eden ARB, yükselişe geçmesi haline yatırımcılarını heyecanlandıracaktır. Peki ya ARB yatırımcıları bu süreçte hangi kriterleri göz önünde bulundurmalı?

arbitrum arb

Arbitrum (ARB) için teknik analiz ne durumda?

Haberin yazımı itibarıyla 0,9902 dolardan işlem gören Arbitrum, Katman-2’lerin öne çıkması veya BTC’nin yükselişe geçmesi haline sırasıyla 1,2338 – 1,4588 – 1,6114 – 1,70 – 1,80 – 2,1069 -2,2767 ve 2,4240 doları hedefleyebilir. Bu süreçte 1,70 – 1,80 dolar aralığına dikkat etmek gerekir. Bu bölgede satış yönlü işlemlerin artış göstermesi kuvvetle muhtemel.

BTC’nin düşüşe geçmesi, BTC dominasyonun artması veya farklı trendlerin Katman-2’leri arka planda bırakması halinde ARB için satışlar artacaktır. Böyle bir senaryoda ise 0,8029 – 0,7319 dolar aralığına bir geri çekilme görebiliriz.

arbitrum arb

Sosyal metriklerde yükseliş yakın olabilir

Sosyal metrikler açısından kritik bir öneme sahip olan Google Trends, Arbitrum araştırmalarının azaldığını ortaya koyuyor. Ancak bu verinin dibe yaklaşması, senaryonun yakın zamanda tersine dönebileceğine dair bir işaret olabilir. Google Trends verisinin artmasıyla beraber ARB’de yükseliş gelebilir.

arb arbitrum google veri

Kilitli Toplam Değer (TVL) yükseliş eğiliminde!

Ekosistemler adına önemli bir veri olan TVL, Arbitrum için oldukça iyi seyrediyor. Güncel olarak 2,653 milyar dolar kilitli varlığa sahip olan Arbitrum eksositemi, şu sıralar düşüşte olsa da pozitif sinyaller vermeye devam ediyor. Katman-2’lerin değerlenmesi halinde ARB’de fiyat ve TVL artışı gözlemlenebilir.

arb defilama

Bitcoin karşısında toparlanma vakti geldi!

12 Ocak’tan bu yana BTC karşısında yüzde 73,42 değer kaybeden Arbitrum için kritik süreç başladı. Diğer altcoin’lere oranla BTC karşısında daha çok zayıf düşen popüler coin, ipleri eline aldığı taktirde büyük yükselişlere yelken açabilir. Arbitrum yatırımcılarının ARB/BTC paritesini takip etmesi bu süreçte önemli olacaktır.

Ekran Resmi 2024 05 16 10.21.41

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner