Yükleniyor...

Ardana, Cardano ve Near Arasında Bir Köprü Kuruyor

Cardano ekosisteminin ilk stablecoin ve lending protokolü olan Ardana ile Near Protocol (NEAR) ortaklık kurdu.

ardana cardano ve near arasinda bir kopru kurdu 6

Cardano ekosisteminin ilk stablecoin ve lending protokolü olan Ardana ile Near Protocol (NEAR) ortaklık kurdu. Cardano ve Near, Ardana tarafından tasarlanan bir token köprüsüne sahip olacak. Ortaklık ayrıca Near Vakfı’ndan bir hibe de içeriyor. 

Ardana CEO’su ve kurucusu Ryan Matovu iş birliği hakkında konuştu ve hem Cardano (ADA) hem de Near Protocol (NEAR) ekosistemleri için önemini vurguladı:

“Ardana, kripto topluluğuna farklı projeler ve ekosistemler arasında sorunsuz entegrasyon sağlama görevinde. Bunu akılda tutarak, NEAR ile Ardana’yı bu hedefe daha da yaklaştıracak bir ortaklık duyurmaktan heyecan duyuyoruz. İş birliği, her iki kuruluşun da gelişmekte olan blozkinciri teknolojisi ekosisteminde yeni büyüme yollarını keşfetmesine yardımcı olacak ve gelecekte blokzinciri ölçeklenebilirliği için bir dönüm noktası olacağını kanıtlayacak.”

NEAR Vakfı CEO’su Erik Trautman ise bir köprü geliştirmenin Near’ın “çoklu zincir” vizyonuyla uyumuna dikkat çekti:

“NEAR her zaman çok zincirli bir dünya tasavvur etti; bu sayede her bir blokzinciri, birbirleri arasında sorunsuz bir şekilde konuşabilir ve veri alışverişinde bulunabilir. Ardana’nın çok zincirli bir dünyanın yaratılmasına yardımcı olması ve bunun gibi entegrasyonlar bu amacın gerçekleştirilmesine yardımcı oluyor.”

Özetle bu hamle ile Near, Cardano’nun DeFi altyapısına sorunsuz bir şekilde entegre olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner