Yükleniyor...

ARK Investment, Yeni Bitcoin Fiyat Tahminini Açıkladı

Cathie Wood'un kurucusu ve CEO'su olduğu yatırım yönetimi şirketi ARK Investment, yeni bir Bitcoin fiyat tahmininde bulundu.

ark investment kurucusu wood yeni bitcoin fiyat hedefini acikladi

Cathie Wood’un kurucusu ve CEO’su olduğu yatırım yönetimi şirketi ARK Investment, yeni bir Bitcoin fiyat tahmininde bulundu. Ona göre Bitcoin’in fiyatı 2030 yılına kadar 1 milyon doları geçebilir. 

Şirketin Salı günü yayımlanan Big Ideas 2022 adlı raporunda Bitcoin fiyatı ile ilgili bir tahminde bulunuldu. Wood, 2026 yılına kadar Bitcoin’in 500.000 dolara ulaşacağını söylemişti. Şimdi ise şirket analistlerinden Yassine Elmandjra önde gelen kripto varlığın 2030 yılına kadar 1 milyon doları geçebileceğini söyledi. Elmandjra konu hakkında şunları söyledi:

“Bitcoin’in piyasa değeri hala küresel varlıkların bir kısmını temsil ediyor ve ulus devletler [bunu] bir para birimi (legal tender) olarak kabul ettikçe ölçeklenmesi muhtemel.”

Geçtiğimiz Kasım ayında gerçekleşen Taproot güncellemesi ve giderek kapasitesi genişleyen Lightning Network gibi teknolojik gelişmeler Bitcoin’in ölçeklenmesine yardımcı olabilir.

Araştırmada Bitcoin’in kümülatif transfer hacminin geçtiğimiz yılda %463 arttığı ve yıllık ticaret hacminin Visa’nın yıllık ödeme hacmini geçtiği ifadeleri yer aldı. Ayrıca Bitcoin’in kurumsal mülkiyetinin de genişleyeceği tahmin edildi. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner