Yükleniyor...

Atletico Madrid, Singapur merkezli kripto borsasına dava açtı

İspanya'nın köklü futbol takımlarından Atletico Madrid, 44 milyon dolarlık sponsorluk geliri için Singapur merkezli kripto borsası WhaleFin'e dava açtı.

atletico madrid kripto

İspanya’nın köklü futbol takımlarından Atletico Madrid, 44 milyon dolarlık sponsorluk geliri için Singapur merkezli kripto borsası WhaleFin’e dava açtı.

Kripto para benimsenmesi arttıkça, küresel çapta etkileşimini artırıyor. Birçok kuruluş, vakıf ve girişim kripto sektörüne yöneliyor. Özellikle spor organizasyonları, kripto kuruluşlarıyla yüklü miktarda sponsorluk anlaşmaları yapıyor.

Singapur merkezli kripto borsası WhaleFin’in başı Atletico Madrid’in açtığı dava ile dertte. La Liga’nın güçlü takımlarından Atletico Madrid, 40 milyon dolarlık sponsorluk gelirini ödemediği için WhaleFin’e dava açtı.

Atletico Madrid sponsorluk gelirinin peşinde!

Söz konusu davanın ana konusu, Atletico Madrid’in borsadan sözleşme içerisinde yer alan 40 milyon dolar ücreti tahsil edememesi üzerine. 2022/2023 sezonu öncesi Atletico Madrid, WhaleFin’in ana sponsor olması için beş yıllık bir anlaşma imzaladı. Ancak futbol kulübü, borsanın ödeme yapmayarak sözleşmeyi ihlal ettiğini savundu ve dava yolunu tercih etti. Atletico Madrid, Amber Group’un sahibi olduğu WhaleFin’den 22 milyon dolar tazminat talep ediyor.

2022 yılının Aralık ayında, Amber Group mali sıkıntılar nedeniyle Chelsea ile yaptığı sponsorluk anlaşmasını iptal etmişti. Şirket, Chelsea ile 25 milyon dolarlık bir sponsorluk anlaşması yapmış ve bu anlaşma sadece yedi ay sürmüştü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner