Yükleniyor...

Avalanche Ağında Çalışan Web Tabanlı Oyun Avaxtars Nedir?

Avalanche blockchain ağı üzerinde çalışan web tabanlı oyun Avaxtars, geçtiğimiz Mart ayında Ahmet Usta, Mesut Çevik ve Ozan Akcora tarafından geliştirildi.

Ekran Resmi 2021 04 05 13.50.53

Avalanche blockchain ağı üzerinde çalışan web tabanlı oyun Avaxtars, geçtiğimiz Mart ayında Ahmet Usta, Mesut Çevik ve Ozan Akcora tarafından geliştirildi. Oyun şu anda yaklaşık 5 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor.

Webrazzi’de yer alan habere göre Avaxtars oyununda AVAX ile ödeme yaparak istenilen karakterleri satın almak mümkün. Oyunda yer alan karakterlerin tamamı non fungible token’lardan (NFT) oluşuyor. Bu karakterleri satın aldığını zaman oyunun veritabanında değil kendi kişisel cüzdanlarınızda saklayabiliyorsunuz. Bu karakterlerin tamamı tıpkı diğer örneklerinde olduğu gibi tamamen eşsiz olacak şekilde üretiliyor ve hepsinin farklı nadirlik seviyeleri bulunuyor.

İlk 10 bin eşsiz karakterin satışından sonra oyuna özel AVXT adında bir token sistemi oluşturulacak. Avaxtars ekibinin Webrazzi ile paylaştığı bilgilere göre eşsiz bir karakter yaklaşık olarak 70 AVAX karşılığında satıldı.

Avaxtars Nedir? Ne İşe Yarar?

Her Avaxtar dijital olarak oluşturulmuş bir avatardır. Avaxtarların görüntüleri IPFS’ye kaydedilir ve varlıkları Avalanche Mainnet’e benzersiz ERC-721 token’ları olarak kaydedilir. Bir Avaxtar oluşturmak için dijital bir genetik kod (DGC) kullanılır ve bu genlerin bir karma değerini oluşturulur, böylece tüm Avaxtarların birbirinden farklı olduğunu garanti edilir.

Varlıkları sahiplerine bağlıdır. Yaratma döneminde, bir Avaxtar’ın maliyeti kullanıcılar tarafından karşılanır. Kişiler, oluşturma maliyetlerini karşıladıkları sürece istedikleri sayıda Avaxtar’a sahip olabilir. Her Avaxtar kendisine bağlı bir isimle doğar ve sahibi gelecek güncellemelerle onu değiştirebilir.

Ekran Resmi 2021 04 05 13.48.43

Bir Avaxtar yaratmak, büyük bir maceranın sadece başlangıcıdır. Avaxtar’ınızı beğendiyseniz, Metamask cüzdanınıza ERC-721 Token olarak bağlanmak istediğiniz sürece saklayabilirsiniz. Şu anda Avaxtars Birinci Aşama döneminde. Ekip yeterli sayıda Avaxtar’ın yaratılacağından ve görevlerine hazırlanacağından emin olmak istiyor.

Tüm Avaxtarların oluşturulması tamamlandığında, İkinci Aşama başlayacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner