Yükleniyor...

Avalanche’a (AVAX) hareketlilik geldi: Kritik saatler!

Bitcoin'in (BTC) 51 bin doların üzerine atmasıyla gaza basan Avalanche (AVAX) önemli bir fiyat aralığını zorluyor.

yükseliş grafik

Bitcoin’in (BTC) 51 bin doların üzerine atmasıyla gaza basan Avalanche (AVAX) önemli bir fiyat aralığını zorluyor.

Bitcoin’in (BTC) durmak bilmeyen yükselişi, altcoin’leri üst seviyelere taşımaya devam ediyor. 38.500 Doları test etmesinden bu yana nerdeyse hiç fire vermeden yukarı yönlü hareket eden kripto paraların öncüsü, özellikle de major coin’lere alış hacmi kattı. Bu major coin’lerin başında ise 40 doları kıran Avalanche (AVAX) geldi. Yaklaşık bir aylık bir aradan sonra kritik bölgeye gelen AVAX için hangi fiyatların takibi önemli?

Yakın zamanlı zirvesini aşarsa işler kolaylaşır!

Birkaç hafta önce BTC güncel fiyattan düşük olmasına rağmen 50 doları zorlayan AVAX şimdilerdeyse 41,40 dolardan el değiştiriyor. BTC dominansından kaynaklı olarak baskılanarak yükselmeye çalışan AVAX, Avalanche ekosisteminden gelebilecek güzel bir haber, BTC fiyatının 50.000 dolar üzerinde kalması veya dominasyonun düşmesi halinde sırasıyla 49,70 – 55,08 – 65,61 ve 75,48 dolara doğru harekete koyulabilir.

Avalanche ekosisteminin diğer projelere oranla arka planda kalması, BTC’nin hacimli satışlar görmesi veya BTC dominasoyunun yükselişe devam etmesi halinde ise parite aşağı yönlü hareket edecektir. Böyle bir senaryoda alıcıların aktif olabileceği bölgeler sırasıyla 39,35 – 33,25 ve 27,35 dolar olacaktır. Kısa vadeli en düşük seviye olan 27,35 doların kaybı, yeni bir satış dalgası getirebilir.

Ekran Resmi 2024 02 14 14.32.20

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner