Yükleniyor...

Avrupa Birliği, Bitcoin’i (BTC) Yasaklamak İçin Harekete Geçti

Alman kripto para medya kuruluşu BTC-ECHO tarafından yayınlanan habere göre, Avrupa Birliği'nin yasama organlarından birisi olan Avrupa Parlamentosu Bitcoin ve diğer kripto paraları yasaklamak için harekete geçti.

ab

Alman kripto para medya kuruluşu BTC-ECHO tarafından yayınlanan habere göre, Avrupa Birliği’nin yasama organlarından birisi olan Avrupa Parlamentosu Bitcoin ve diğer kripto paraları yasaklamak için harekete geçti.

Kripto Varlıklarda Piyasalar (MiCA) çerçevesinin son taslağı, beklenen kripto para birimi düzenlemeleri paketi, “çevresel olarak sürdürülemez” fikir birliği mekanizmasını yasaklayan bir hüküm içeriyor.

Bu, Bitcoin’in 1 Ocak 2025’ten itibaren AB içinde yasa dışı hale gelebileceği anlamına geliyor.

İşletmelerin proof-of-work kriptolarıyla ilişkili herhangi bir hizmet sunması yasaklanacak.

Çerçevenin arkasındaki Stefan Berger, teklife yeşil ışık yakılmasının “oldukça muhtemel” olduğunu dile getirdi.

Bazı Hıristiyan Demokratlar ve sağcı muhafazakarlar, Bitcoin madenciliği yasağının eklenmesine karşı çıktı.

Avrupa Birliği’nin yürütme organı olan Avrupa Komisyonu, nihai bir karar almadan önce üye devletler ve parlamento ile bir araya gelecek.

Merkeziyetsiz finans girişimi Unstoppable Finance’in büyüme ve strateji başkanı Patrick Hansen, bunun AB’deki kripto endüstrisini öldüreceğini ve teklifin bir intihar olduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner