Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde, Bitcoin (BTC) Hakkındaki Düşüncelerini Tekrarladı

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde, Bitcoin (BTC) Hakkındaki Düşüncelerini Tekrarladı

ABONE OL:google-news

Euronews haberine göre Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, katıldığı bir programda Bitcoin (BTC) hakkında açıklamalarda bulundu.

BFMTV’de bir programa katılan Avrupa Merkez Bankası Başkanı, kripto para birimlerine yeni bir düzenleme getirme vurgulamasını tekrar yaptı. Lagarde, son zamanlarda fazlasıyla ilgi göre Bitcoin hakkında şunları söyledi:

“Kripto paralar bir para birimi değil. Oldukça spekülatif varlıklar. Özel sektör para ile ilgili bir faaliyet yürütüyorsa diğer para birimleri gibi tamamen aynı kurallara ve aynı denetim mekanizmalarına tabi olması zorunluluğu var.”

Lagarde, kripto paralar hakkında, “İhtiyaç duyulan şey, tüketicilerin asla zarar görmemesi ve aldıkları riskin doğası hakkında tam olarak bilgilendirilmesi. Bir Bitcoin satın alırlarsa bunun spekülatif bir varlık olduğunu bilmeliler” ifadelerini kullandı. Lagarde ayrıca BTC’nin Darkweb’de kullanıldığını da söyledi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakEuro News
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar