Yükleniyor...

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde, Bitcoin (BTC) Hakkındaki Düşüncelerini Tekrarladı

Euronews haberine göre Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, katıldığı bir programda Bitcoin (BTC) hakkında açıklamalarda bulundu

lagarde bitcoin

Euronews haberine göre Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, katıldığı bir programda Bitcoin (BTC) hakkında açıklamalarda bulundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

BFMTV’de bir programa katılan Avrupa Merkez Bankası Başkanı, kripto para birimlerine yeni bir düzenleme getirme vurgulamasını tekrar yaptı. Lagarde, son zamanlarda fazlasıyla ilgi göre Bitcoin hakkında şunları söyledi:

“Kripto paralar bir para birimi değil. Oldukça spekülatif varlıklar. Özel sektör para ile ilgili bir faaliyet yürütüyorsa diğer para birimleri gibi tamamen aynı kurallara ve aynı denetim mekanizmalarına tabi olması zorunluluğu var.”

Lagarde, kripto paralar hakkında, “İhtiyaç duyulan şey, tüketicilerin asla zarar görmemesi ve aldıkları riskin doğası hakkında tam olarak bilgilendirilmesi. Bir Bitcoin satın alırlarsa bunun spekülatif bir varlık olduğunu bilmeliler” ifadelerini kullandı. Lagarde ayrıca BTC’nin Darkweb’de kullanıldığını da söyledi.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x