Yükleniyor...

Avrupa Merkez Bankası Yönetim Kurulu Üyesi: Bitcoin (BTC) Paranın Temel Niteliklerini Karşılamıyor

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu Üyesi Isabel Schnabel, Bitcoin'i para birimi olarak adlandırmanın yanlış olduğunu söyledi.

avrupa merkez bankasi yetkilisi bitcoin btc paranin temel niteliklerini karsilamiyor 1

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu Üyesi Isabel Schnabel, Bitcoin’i para birimi olarak adlandırmanın yanlış olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ECB’nin internet sitesinde de bulunan Der Spiegel ile yaptığı röportajda Schnabel, “Bizim görüşümüze göre, Bitcoin’i bir para birimi olarak tanımlamak yanlış, çünkü paranın temel özelliklerini yerine getirmiyor” şeklinde konuştu. 

Schnabel, Bitcoin’in “herhangi bir tanınabilir temel değeri olmayan spekülatif bir varlık” olduğunu ve vahşi fiyat dalgalanmalarına yabancı olmadığını savundu.

Pek çok insanın Bitcoin’e güvenmesinin Euro gibi fiat para birimlerine zarar verip vermeyeceği sorulduğunda Schnabel, kripto para birimlerine olan güvenin hızla buharlaşabileceğinden” daha çok endişelendiğini söyledi. Bitcoin’in “çok kırılgan bir sistem” olduğundan, bunun finansal piyasalarda bozulmaya neden olabileceğini söyledi. 

Schnabel ayrıca, fiat para birimlerinin herhangi bir gerçek değere sahip olmadığı iddiasını da reddetti:

“Euro, son derece güvenilir olan ECB tarafından destekleniyor. Ve bu yasal bir ihale. Euro’yu kabul etmeyi kimse reddedemez. Bitcoin farklı bir konudur.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x