Yükleniyor...

Avrupa Parlamentosu’ndan Bitcoin (BTC) Yasağı Konusunda Geri Adım

Kripto Varlıklar Piyasası'nda (MiCA) proof-of-work algoritmasını kullanan Bitcoin (BTC) gibi kripto paraların yasaklanması büyük tepkiye yol açmıştı.

parlamento

Kripto Varlıklar Piyasası’nda (MiCA) proof-of-work algoritmasını kullanan Bitcoin (BTC) gibi kripto paraların yasaklanması büyük tepkiye yol açmıştı.

Alman kripto sitesi BTC-ECHO, MiCA mevzuatının yeni bir sürümünün, Proof-of-Work’e dayanan Bitcoin (BTC) gibi kriptoları yasaklayacak tartışmalı ifadeleri tamamen sildiğini belirtti.

AB Parlamentosu, geçtiğimiz hafta proof-of-work kullanan kripto hizmetlerini yasaklamak için yeni tasarı önerdi. Tasarı, Bitcoin’in yasaklanması anlamına geliyordu. Ancak bu önerinin tepki alması, parlamento oylamasının süresiz olarak uzatılmasına neden oldu. Avrupa Parlamentosu Üyesi Stefan Berger MiCA raporunun bitcoin üzerinde fiili bir yasak olarak yorumlanmaması benim için çok önemli” ifadelerini kullandı.

Berger, bugün BTC-ECHO’ya yaptığı açıklamada proof-of-work’ü yasaklayan önerinin kaldırıldığını ifade etti. Berger konuyla ilgili görüşmelerin tekrar yapılacağını fakat şimdiye kadar belirlenen bir tarih olmadığını vurguladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner