Avustralya Merkez Bankası, CBDC Araştırma Ekibi İçin Bir İş İlanı Yayımladı • Coinkolik
Yükleniyor...

Avustralya Merkez Bankası, CBDC Araştırma Ekibi İçin Bir İş İlanı Yayımladı

Avustralya Merkez Bankası, CBDC (merkez bankası dijital para birimi) araştırma ekibindeki bir pozisyon için iş ilanı yayımladı.

avustralya merkez bankasi cbdc arastirma ekibi icin bir is ilani yayimladi

Avustralya Merkez Bankası, CBDC (merkez bankası dijital para birimi) araştırma ekibindeki bir pozisyon için iş ilanı yayımladı. Pozisyonu dolduracak kişinin “Avustralya’nın bir CBDC’ye ihtiyacı olup olmadığını ve eğer varsa, nasıl tasarlanabileceği ve ne gibi yararları ve diğer etkileri olacağını” konularında araştırma yapan ekibe katılacak.

İş ilanı, ülkenin bir CBDC piyasaya sürme fikrine ısındığını gösteriyor olabilir. Banka, CBDC’ler hakkında araştırma yürüttüğünü kabul etti ancak CBDC’lerin piyasaya sürülmesinin gerekli olup olmadığı konusuna henüz ikna olmuş değil. Diğer taraftan ülke, bir CBDC piyasaya sürülmesi durumunda uygulanacak en iyi düzenleyici yaklaşımı araştırdığını söyledi. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) CBDC’lerin sınır ötesi kullanımlarını test etmek için Avustralya Merkez Bankası’nın da dahil olduğu bir dizi merkez bankasıyla iş birliğini yaptığını duyurmuştu. Project Dunbar adlı parke, sınır ötesi ödemelerde aracıları kaldırmayı planlıyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x