Yükleniyor...

BaFin, Kripto Borsası Rtcoin Hakkında Uyarıda Bulundu

Almanya'nın mali düzenleyicisi BaFin, kripto para borsası Rtcoin'in ülkede faaliyet gösterme yetkisinin bulunmadığını bildirdi.

BaFin Kripto Borsasi Rtcoin Hakkinda Uyarida Bulundu

Almanya‘nın mali düzenleyicisi BaFin, kripto para borsası Rtcoin‘in ülkede faaliyet gösterme yetkisinin bulunmadığını bildirdi.

Kripto endüstrisinin çalkantılı döneminde, kripto borsalarının ilerleyişi büyük bir önem taşıyor. Dünyanın en büyük kripto borsalarından birisi olarak tabir edilen FTX, iflasıyla birlikte yeni bir dönemi başlattı. Kripto endüstrisinde yaşanan yeni dönemde, borsaların şeffaflık ilkesine uyması bekleniliyor. Özellikle Binance, rezerv kanıtı sistemiyle birlikte bu dönemin başlangıcına ışık tuttu. Günden güne artan kripto benimsenmesinde, borsaların oynadığı rol öne çıkıyor. Bu nedenle, düzenleyiciler ve denetleyiciler yoğun mesai harcıyor. Son olarak Almanya‘nın mali düzenleyicisi BaFin, kripto borsalarına yönelik denetimlerine devam ediyor.

BaFin, Rtcoin Hakkında Faaliyet Onayı Olmadığını Açıkladı

Mali düzenleyici BaFin, Rtcoin‘in ülkede finans ile ilgili hizmetler yürütmek için KWG kapsamında bir kayıt oluşturmadığını dile getirdi. Almanya‘nın Banka Yasası olan KWG, bankacılık ve finansal hizmetler sunan kuruluşlara rehberlik etmeyi amaçlıyor. Almanya‘da faaliyet gösteren kripto para borsaları da bu düzenlemeler kapsamına giriyor.

Bugün yapılan duyuruda, kripto şirketinin BaFin tarafından denetlenmediğinin altı çizildi. Ayrıca düzenleyici, izinsiz bir borsa olduğuna gerekçe göstermek için Rtcoin‘in web sitesini işaret etti. Borsanın web sitesinde, Cayman Adaları‘nda kayıtlı olduğu ve dört yargı bölgesinde operasyon merkezi olduğu ileri sürülüyor.

Ayrıca Rtcoin, Birleşik Krallık‘ta kayıtlı veya geçici onay alan şirketler arasında görünmüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner