Yükleniyor...

Bancor (BNT) fiyatı uçuşa geçti! Neden yükseliyor?

Son iki günde yüzde 75'lik bir yükselişe imza atan Bancor (BNT), kripto piyasasının gündemine oturdu.

Bancor BNT yükseliş

Son iki günde yüzde 75’lik bir yükselişe imza atan Bancor (BNT), kripto piyasasının gündemine oturdu.

Merkeziyetsiz platform Bancor, hafta sonuna damga vuran bir yükselişe imza attı. Bancor, geçtiğimiz gün yüzde 52’lik bir yükseliş yaşadı. BNT, saat 03:00 itibariyle gün kapanışında düşmeye başlasa da sabah saatlerinde tekrar fitili ateşledi. BNT, kapanış mumunun ardından attığı yukarı yönlü iğneyle iki günde yüzde 76’lık yükseliş gerçekleştirdi.

Pazar günü başlayan yükselişini sürdüren BNT, 0.3945 dolar seviyelerinden 0.6969 dolara çıkan bir fiyat grafiğine imza attı.

Bancor (BNT) neden yükseliyor?

Kripto para piyasası, geçtiğimiz hafta sonu oldukça durgun bir görünüm sergiledi. Bitcoin ve birçok altcoin’de fiyat oynaklığı en düşük seviyede kaydedildi. Ancak BNT, piyasadan ayrışarak dikkat çeken bir yükseliş yaşadı. BNT, son iki günde toplam yüzde 76’lık bir yükselişe ev sahipliği yaptı.

BNT yükseliş

ARB Fast-lane protokolünün lansmanı, BNT fiyatının artışında önemli bir rol üstlendi. Bu protokol, kullanıcıların BNT aracılığıyla diğer merkeziyetsiz borsalar arasında arbitraj yapmasına kolaylık sağlıyor.

Diğer taraftan, Güney Kore merkezli kripto borsası Upbit’in cüzdanlarına yansıyan aktiviteler de BNT fiyatını yukarıya taşıdı. Bu aktivitelerde, Upbit cüzdanlarında balina faaliyetleri görüldü. Balinalar, 2,54 milyon dolarlık BNT satın aldı. Satın alım sonrasında BNT fiyatı geçtiğimiz gün anlık olarak yüzde 50’ye yakın yükseliş yaşadı.

Büyük bir yükselişe imza atan BNT için olası bir fiyat düzeltmesi masada yer alıyor. Bu durumun gerçekleşmesi halinde, BNT için 0,550 dolar destek bölgesi çalışabilir. Bu destek noktasının kırılması halinde BNT, 0,45 dolara kadar bir geri çekilme yaşayabilir.

Yükselişin devam etmesi halinde, BNT için önemli bir direnç noktası haline gelen 0,6969 doların aşılması gerekiyor. Bu bölgenin aşılması halinde, 0,80 dolar bandındaki direnç noktası aşılması zor bir bölge olarak çalışabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner