Yükleniyor...

Bank of America: 2022 Yılına Kadar ABD’nin Üçte Biri Kripto Kullanacak

Bank of America, dijital varlık endüstrisi ile ilgili 140 sayfalık bir rapor yayınladı.

bofa

Bank of America, dijital varlık endüstrisi ile ilgili 140 sayfalık bir rapor yayınladı. Rapora göre sektör hala “genç” ve gelecekte daha da büyümek için önemli bir potansiyele sahip.

Yapılan araştırmaya göre 30 yıl içerisinde kripto sektörü önemli ölçüde büyüyecek. Ek olarak 2022 yılına kadar ülkenin üçte birinin de kripto varlık kullanacağı tahmini paylaşıldı.

Bankanın araştırmasına göre şu anda ABD nüfusunun %14’ü kripto varlığa sahip. Bu da ülkede 21 milyon kişinin kripto kullandığı anlamına geliyor.

Rapora göre kripto sahibi 38 yaşındaki beyaz bir erkek yılda yaklaşık 111.000 dolar kazanıyor.

Ekran Alintisi

Kripto kullanan en genç kesin 18-24 yaş aralığında yer alırken, en yaşlı kesim ise 55-65 yaş arasında yer alıyor. Kripto sektörü “modern” olarak kabul edilse de, endüstrinin genç temsilcileri azınlık konumunda.

Bank of America’nın raporunda, Bitcoin’in yasadışı kullanımının önemli ölçüde gerilediği de belirtildi. Verilere göre yasadışı kaynaklara bağlı Bitcoin işlemleri %40 seviyesinden %0-1 oranlarına geriledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner