Yükleniyor...
Sponsored

Bank of England Danışmanı, DeFi’ın İddia Edildiği Kadar Merkeziyetsiz Olmadığını Savundu

Bank of England yetkilisi Carolyn Wilkins, DeFi'ın iddia edildiği kadar merkeziyetsiz bir yapıda olmadığını dile getirdi.

bank of england

Bank of England yetkilisi Carolyn Wilkins, DeFi’ın iddia edildiği kadar merkeziyetsiz bir yapıda olmadığını dile getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İngiltere merkez bankasının kıdemli danışmanı University College London’ın Blockchain Araştırma Merkezi’nde yaptığı konuşmada DeFi ile ilgili düşüncelerini dile getirdi.

Bank of England Yetkilisinden DeFi Açıklaması

Carolyn Wilkins, sektördeki bazı kusurları ön plana çıkararak şu ifadeleri kullandı:

“Kripto ve DeFi yönetişimde yer alan sorunlar, zaten önceden sıklıkla karşılaştığımız sorunlara katkıda bulundu. Bu sorunların başında başarısızlıklar, yasadışı faaliyetler ve yatırımcılar için mali kayıplar yer alıyor.

Bu yaşananlar kontrol edilmediği takdirde, kripto tabanlı finansal hizmetlere olan yatırımcı güveninin aşınmasına neden olacak ve bu da geniş çapta finansal strese yol açacak”

Wilkins, dijital varlık sektörü ile ilgili düzenleme çalışmalarının devam ettiğini belirtti ve özel sektörle DeFi yatırımcılarını daha fazlasını yapmaya çağırdı.

“Proaktif olmak özel sektörün çıkarınadır. Büyük yatırımcılar değişim talep etmek için ayağa kalkmalıdır. Güvenilir kültürü güçlendirmek için endüstrinin en iyi uygulamalarının benimsenmesi çok önemlidir”

Wilkins, mevcut finans sektörünün blockchain’leri benimsemeye başladığını ve dijital varlık projelerinin iyileştirilmesinin acil bir durum haline geldiğini ifade etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x