Yükleniyor...

Bankacılık Devi Morgan Stanley’den Yeni Bir Bitcoin (BTC) Adımı

Çokuluslu yatırım bankası Morgan Stanley, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile paylaştığı yeni dosyaya göre, Bitcoin'i birden fazla kurumsal fona uygun bir yatırım olarak ekliyor.

Morgan Stanley scaled 1

Çokuluslu yatırım bankası Morgan Stanley, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile paylaştığı yeni dosyaya göre, Bitcoin’i birden fazla kurumsal fona uygun bir yatırım olarak ekliyor.

Listede Counterpoint Global Portfolio, Developing Opportunity Portfolio, Asia Opportunity Portfolio ve diğerleri yer alıyor. Fonlar, nakit ödemeli vadeli işlemler veya Grayscale Bitcoin Trust’ın hisseleri yoluyla Bitcoin’e yatırım yapabilecek.

Wall Street yatırım bankası Morgan Stanley, Perşembe günü düzenleyici bir dosyada, kurumsal fonlarının bir kısmının, nakit ödemeli vadeli işlemler veya bir Grayscale’s Bitcoin Trust şeklinde Bitcoin’e yatırım yapabileceğini söyledi.

“Bazı Fonlar, nakit olarak ödenen vadeli işlemler yoluyla dolaylı olarak veya Grayscale Bitcoin Trust aracılığıyla Bitcoin’e yatırım yapabilir. Bir Fon, Bitcoin vadeli işlemlerine veya GBTC’ye yatırım yaptığı ölçüde, bunu Cayman Adaları yasalarına göre muaf tutulmuş bir şirket olarak organize edilen tamamen sahip olduğu bir yan kuruluş aracılığıyla yapacaktır.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner