Yükleniyor...

Bankacılık Devi Morgan Stanley’den Yeni Bir Bitcoin (BTC) Fonu Geliyor

Geçtiğimiz Mart ayında Morgan Stanley, biri NYDIG ve FS Investments tarafından ortaklaşa oluşturulan üç fon aracılığıyla müşterilerine Bitcoin sunan ilk büyük Amerikan bankası olmuştu.

bankacilik devi morgan stanleyden yeni bir bitcoin btc fonu geliyor

Geçtiğimiz Mart ayında Morgan Stanley, biri NYDIG ve FS Investments tarafından ortaklaşa oluşturulan üç fon aracılığıyla müşterilerine Bitcoin sunan ilk büyük Amerikan bankası olmuştu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nuna (SEC) yapılan yeni bir başvuru, dördüncü bir fon için harekete geçildiğini gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC’nin 15 Haziran tarihli belgesi, FS NYDIG Kurumsal Bitcoin Fonu ile bağlantının henüz gerçekleşmediğini gösteriyor. Belgede Morgan Stanley’nin “ilgili müşterilere açıklandığı gibi, ihraççıya atıfta bulunduğu müşterilerle ilgili olarak belirli yerleştirme ve hizmet ücretleri alacağı” ifadeleri yer alıyor.

Mart ayında detaylandırıldığı üzere, Morgan Stanley ilk olarak Galaxy Digital’den iki fon ve NYDIG/FS Investments’tan bir fonla hizmetini hayata geçirdi. NYDIG ve FS Investments, aynı ay resmi olarak bir ortaklık duyurdu.

CoinDesk 22 Nisan tarihli bir haberinde, ilk NYDIG/FS Investments aracı olan FS NYDIG Select Bitcoin Fund LP’nin yatırımcılardan yaklaşık 30 milyon dolar topladığını bildirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x