Yükleniyor...

Bankacılık Sisteminin Başarısızlığı Bitcoin’de Yükselişi Getirecek

Kripto para yatırım platformu BnkToTheFuture'un CEO'su ve kurucu ortağı Simon Dixon, teşvik paketleri ve yardımlar sonunda bittikten sonra Bitcoin'e (BTC) neler olacağını değerlendirdi.

bitcoin 2020

Kripto para yatırım platformu BnkToTheFuture’un CEO’su ve kurucu ortağı Simon Dixon, teşvik paketleri ve yardımlar sonunda bittikten sonra Bitcoin’e (BTC) neler olacağını değerlendirdi.

Daniela Cambone ile yaptığı bir röportajda Dixon, özel bankaların istemeden emlak piyasasını çökertebileceğini ve bankaları mahveden deflasyonist bir karmaşa yaratabileceğini söylüyor. Dixon, şu ifadeleri kullanıyor:

“Sonunda, teşvik paketleri durduğunda insanların bireysel bilançolarının gerçek doğası ortaya çıktığında akla ilk gelen yerin emlak piyasaları olduğuna inanıyorum. Emlak piyasası, özel bankaların her kredi verdiklerinde dijital para birimleri yaratma mekanizmasıdır. Dolayısıyla, bankalar son finansal krizden önce yaptıkları gibi bu zehirli varlıkları emekli maaşınıza yeterince satmadıysa, o zaman bankaların bilançosunu ne oldukları konusunda açığa çıkarır ve bankalar kesinlikle bunun etkisinden kurtulamayacak.”

Dixon, 2008 mali krizinden farklı olarak, hükümetlerin bankaların çökmesini engellemek için müdahale edemeyeceğine ve bu da yeni bir para birimini gerektireceğine inanıyor. Dixon, “Böyle bir durumda ekonomiye enjekte edilecek yeni bir para biçimine ihtiyacınız var ve bunu yapmanın gerçekten basit bir yolu, sadece merkez bankasındadır. Merkez bankası bir uygulama oluşturmalı ve x bankası iflas ederse, o zaman sahip olduğunuz herhangi bir para bu yeni merkez bankası dijital para birimi ile değiştirilmelidir” ifadelerini kullanıyor.

Dixon, insanların bu yeni merkez bankacılığı uygulamalarında fonlarının dondurulmasından endişe etmelerine gerek olmayacağına ancak bu yeni para biçimlerinin ortaya çıkması durumunda mahremiyetleri ve kişisel özgürlükleri konusunda endişelenmeleri gerektiğine inanıyor.

Bu Kaos BTC’ye Yarayacaktır

Dixon, potansiyel banka sisteminin çökmesine neden olabilecek tüm kaos boyunca, BTC’nin aşırı dalgalanmaya maruz kalmasını beklediğini, ancak ilginin aynı kalacağını vurguluyor. Dixon, şu ifadeleri kullanıyor:

“Bir günde 30 dolarlık Bitcoin’imin 3 dolara düştüğünü gördüm. 1.250 dolarlık Bitcoin’imin 250 dolara düştüğünü gördüm. 20.000 dolarlık Bitcoin’imin bir ayda 3.000 dolara düştüğünü gördüm. 100.000 dolarlık Bitcoin’imin 30.000 dolara düşmesini tamamen bekliyorum, ancak eğilim oldukça açık. Bitcoin’de Tedarik değiştirilemez.”

Dixon’un dediği gibi toplamda çıkarılabilecek yalnızca 21 milyon Bitcoin var. Madenciler bu miktardaki Bitcoinin kilidini açtığında, arz tükenecek. Bu da Bitcoin’i gün geçtikçe daha değerli hale getiriyor. Bu sebeple geleneksel finans çöktüğünde Bitcoin’in kurtarıcı olacağına  ve ciddi bir yükseliş yaşayacağına inanılıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner