Yükleniyor...

Base furyası başladı: Öne çıkan beş altcoin

Coinbase borsasının geliştirdiği blokzincir ağı Base, yirmi beş gün içerisinde toplam kilitli değerini (TVL) ikiye katlamasıyla öne çıktı.

altcoin sepeti base

Coinbase borsasının geliştirdiği blokzincir ağı Base, yirmi beş gün içerisinde toplam kilitli değerini (TVL) ikiye katlamasıyla öne çıktı. Kripto para piyasası günümüzde memecoin, RWA, yapay zeka ve DePIN gibi trendler ile çalkalanırken yatırımcılar henüz hareketini yapmamış altcoinleri araştırmaya başladı.

Bu içerikte, Base ağı çevresindeki trend güçlendiği takdirde öne çıkması muhtemel beş altcoin birimini sizler için derledik.


1-Pepe’nin arkadaşı: Brett (BRETT)

Base blokzincir ağında yer alan şaka temalı kripto para BRETT, ünlü memecoin PEPE’nin en yakın arkadaşı olarak lanse edildi. Son günlerde bir çok memecoin fiyatı yükselirken BRETT coin ileriki dönemde adından daha fazla söz ettirebilir.

brett coin

CoinGecko verilerine göre Pepe’nin arkadaşı 400 milyon dolar piyasa değerine sahip. An itibarıyla 0,048 dolar seviyesinde el değiştiren BRETT coin son bir haftada yüzde 56 değer kazandı.


2-Base ağına taşınan RWA projesi: Grand Base (GB)

Grand Base (GB), spot sentetik dijital varlıklar aracılığıyla RWA’ları BuildOnBase üzerinde bağlayarak finansal varlıklara erişimi genişleten yepyeni bir DeFi projesidir. Geliştiriciler, popüler hisse senetleri, emtialar ve forex gibi bir çok piyasada yer alan varlıkları tokenize ederek kripto dünyasıyla tanıştırma vizyonuna sahip.

grand base gb

CoinGecko verilerine göre RWA projelerinden Grand Base 46 milyon dolar piyasa değerine sahip. An itibarıyla 4,46 dolar seviyesinde el değiştiren GB coin son bir haftada yüzde 56 değer kazandı.


3-Normie (NORMIE)

Sosyal yaşamda sürekli ana akım düşünceleri benimseyen insanlar için kullanılan “normie” meme’inden esinlenen NORMIE, henüz büyük borsalarda listeleme almamış bir memecoindir. Base ağında öne çıkmayı hedefleyen geliştiriciler, topluluk temelli bir ekosistem kurmayı amaçlıyor.

normie

CoinGecko verilerine göre RWA projelerinden Grand Base 46 milyon dolar piyasa değerine sahip. An itibarıyla 4,46 dolar seviyesinde el değiştiren GB coin son bir haftada yüzde 56 değer kazandı.

DexTools’un verilerine göre Normie, 109 milyon dolar piyasa değerine sahip. An itibarıyla 0,112 dolar seviyesinde işlem gören NORMIE coin son bir haftada yüzde 20 değerlendi.


4-Likidite merkezi Aerodrome (AERO)

Velodrome Finance adlı otomatik piyasa yapıcı ve likidite merkezinin Base ağına forklanmış versiyonu Aerodrome Finance, Base ekosisteminde öne çıkan DeFi projeleri arasında yer alıyor. Aerodrome’un altcoin birimi AERO’ya sahip olan yatırımcılar, staking ve çeşitli araçlar ile pasif gelir elde imkanına sahip oluyor.

aerodrome aero

CoinGecko verilerine göre 250 milyon dolar piyasa değerine sahip olan AERO coin an itibarıyla 1,54 dolardan el değiştiriyor.


5-Armstrong’un kedisi Toshi (TOSHI)

Coinbase borsasının CEO’su Brian Armstrong’un Toshi ismini verdiği kediyi maskot edinen altcoin, Base blokzincirinde yer alıyor. TOSHI, bir çok altcoinin aksine 420 milyonluk toplam arzının yüzde 97’sinin halihazırda dolaşımda olmasıyla fark yaratıyor.

toshi

CoinGecko verilerine göre 250 milyon dolar piyasa değerine sahip olan TOSHI coin, an itibarıyla 0,0005908 dolar seviyesinde.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner