Yükleniyor...

Beyaz Saray Raporu, Bitcoin Madenciliğinin Yasaklanmasını Önerdi

Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi (OSTP), sera etkisinin azaltılması için Bitcoin madenciliğinin yasaklanmasını önerdi.

beyaz saray

Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi (OSTP), sera etkisinin azaltılması için Bitcoin madenciliğinin yasaklanmasını önerdi.

Beyaz Saray, alınacak yeni önlemlerin karbon emisyonlarını azaltmaması halinde, madenciliğin “ortadan kaldırılmasını” tavsiye etti.

Beyaz Saray Ofisi, Madenciliğin Yasaklanmasını Öneriyor

Beyaz Saray Bilim ve Teknoloji Politikası Ofisi (OSTP), dağıtılmış defter teknolojileri ile iklim değişikliği arasındaki bağlantıları analiz eden bir rapor kaleme aldı.

Ofis, kripto sektörünün çevre ile olan ilişkinin karışık olduğunu ifade etti. Bitcoin madenciliğinin şebeke istikrarı ve yenilenebilir enerji konusunda olumlu etkisi olduğu kabul edilse de sera gazı ve diğer etmenler nedeniyle çevresel sorunları artırabileceği vurgulandı.

Ofis bu nedenlerle, proof-of-work konsensüs algoritmasının yasaklanmasının düşünülmesi gerektiğini belirtti.

Kripto Paralar Çevreyi Tehdit mi Ediyor?

“Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Kripto Varlıkların İklim ve Enerji Etkileri” başlığıyla yayınlanan rapor, ABD Başkanı Joe Biden’ın Mart ayındaki yürütme emrine verilmiş bir yanıt niteliği taşıyor. Biden, kripto endüstrisinin düzenlenmesi için, kripto ile ilgili çeşitli konularda raporlar hazırlanmasını talep etmişti.

OSTP, kripto varlıkların ABD’nin iklim taahhütleri ve hedefleri ile ilgili çabalarını engelleyebileceğinin altını çizdi.

Raporda, özellikle Bitcoin madenciliğinde önemli miktarda elektrik gücünün kullanıldığına dikkat çekildi. Bitcoin ve diğer PoW algoritmasını kullanan kripto varlıklar, küresel sera gazı emisyonlarının yalnızca %3’ünü meydana getiriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner