Yükleniyor...

Beyaz Saray’dan Kripto Para Açıklaması

Beyaz Saray'ın açıklaması kripto para düzenlemelerinde tüketicileri, yatırımcıları, finansal istikrarı, ulusal güvenliği ve çevreyi korumaya yönelik önerileri içeriyor.

Beyaz Saraydan Kripto Para Aciklamasi

Beyaz Saray’ın açıklaması kripto para düzenlemelerinde tüketicileri, yatırımcıları, finansal istikrarı, ulusal güvenliği ve çevreyi korumaya yönelik önerileri içeriyor.

Beyaz Saray’dan gelen kripto para düzenlemesi açıklamaları atılacak adımlara ışık tutuyor.

Beyaz Saray’dan Kripto Para Piyasasını Düzenlemeye Yönelik Açıklamalar Geldi

Kripto paraların gün geçtikçe dünya çapında yaygınlaşması, kurumsalların kripto para ekosistemine dair attığı adımlar ve kripto para dünyasındaki zaman zaman yaşanan kimi olaylar kripto paraların düzenlenmesini gündeme getirmişti.

Kripto paraların düzenlenmesinde çevreler ABD’nin öncü olacağına inanıyorken gelen açıklamalar bunu kanıtlar nitelikte oldu.

Beyaz Saray’ın açıklamaları ise şu şekilde:

“Dijital varlıklar, küresel finansal sistemdeki ABD liderliğini güçlendirmek ve teknolojik sınırda kalmak için potansiyel fırsatlar sunuyor. Buna karşın, kripto piyasalarındaki son olayların kanıtladığı gibi, gerçek riskler de oluşturuyorlar. Bir stabilcoin’in Mayıs çöküşü ve ardından gelen iflas dalgası, 600 milyar doların üzerinde yatırımcı ve tüketici fonunu piyasadan sildi”

Ek olarak açıklamada şunlar da yer aldı:

“ABD dolarının dijital biçimi ABD CBDC’si kritik faydalar sunabilme potansiyeline sahip. Dijital varlıklar hakkındaki raporlar, ajansları, özel sektör araştırma ve geliştirmesini başlatarak ve son teknoloji ABD firmalarının küresel pazarlarda yer edinmesine yardımcı olarak yeniliği teşvik etmeye çağırıyor. Aynı zamanda, mevcut yasaların daha fazla uygulanması ve kripto para madenciliği için sağduyulu verimlilik standartlarının oluşturulması gibi aşağı yönlü riskleri azaltmak için önlemler alınması çağrısında bulunuyorlar”

Raporda CBDC’ye ek olarak yasadışı finansla mücadele, ABD’nin finansal alandaki öncülüğünü güçlendirme ve devam ettirme, finansal istikrarı teşvik etme başlıkları da yer alıyor. Bu rapor bizlere ileride atılabilecek adımlar hakkında fikir sunar nitelikte.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner