Yükleniyor...

Biden Yönetimi, Kripto Varlık Talep Eden Fidye Yazılımlarıyla Mücadele Edecek

The Wall Street Journal'in haberine göre, ABD Hazine Bakanlığı fidye yazılımı saldırısı yapanlara karşı kripto ödemesini durdurmayı amaçlayan çeşitli yaptırımlar uygulamayı planlıyor.

fidye

The Wall Street Journal’in haberine göre, ABD Hazine Bakanlığı fidye yazılımı saldırısı yapanlara karşı kripto ödemesini durdurmayı amaçlayan çeşitli yaptırımlar uygulamayı planlıyor.

Siber suçluların, kripto geliri elde etmesini önleme çabası içerisine giren Biden yönetiminin, hangi varlıkları hedef alacağı ise belirsiz durumda. Habere göre fidye yazılımlarının önlenmesi için tüm kriptolara bir yaptırım uygulanmasını beklemiyor. Yetkililerin bazı somut hedeflere odaklandığı görüşü hakim.

Yönetim bu yaptırımların fidye yazılımı saldırılarında kullanılan kripto varlıklar için caydırıcı bir niteliğe sahip olacağını umut ediyor.

Kripto varlıklar, gizlilik özellikleri sebebiyle, siber suçluların gözdesi haline gelmiş durumda.

Colonial Pipeline, JBS ve IT firması Kaseye’nın fidye yazılımı saldırısına uğraması, bu konunun bir ulusal güvenlik sorunu hale gelmesine neden oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner