Yükleniyor...

Bilişim Teknolojisi Devinden XRP Sahipleri İçin Büyük Haber!

U.

bilisim teknolojisi devinden xrp sahipleri icin buyuk haber

U.today’in haberine göre, bilişim teknolojisi devi IBM nakit yönetimi çözümleri de sunan Kanadalı ödeme şirketi Expertus Technologies Inc.’i satın aldı. Expertus, 2016 yılında Ripple ile ortaklık kurmuştu. Şirket artık IBM Global Business Services Unit’in bir parçası olarak çalışacak.

Bulut tabanlı bir bankacılık çözümleri sağlayıcısı olan Expertus, günde ortalama 50 milyar dolar değerinde işlem gerçekleştirebiliyor. Bu finansal işlemler ise, 1000’den fazla finansal kuruluş tarafından yönlendiriliyor. 

IBM, Expertus tarafından sağlanan ödeme çözümünün, IBM’nin bankalar ve diğer finans kurumları tarafından kullanılan bulut tabanlı ödeme sistemini dönüştüreceğini ve müşterilerinden gelen talepler güçlenirken, kullanıcıların yenilikçi ve rekabetçi kalmalarına olanak tanıyacağını belirtti.

Expertus, IBM’nin teknolojisi aracılığıyla ödeme maliyetlerini düşürmesine izin verecek. IBM’in paylaştığı verilere göre, şu anda bankalar bütçelerinin yaklaşık 100 milyar dolarını ödeme sistemlerini yeni teknolojilerle geliştirmeye ayırıyor. 

Expertus, Ripple ile Ortaklık Kurmuştu

2016 yılında Expertus, bankalar için blokzinciri tabanlı ödeme çözümü denemeleri gerçekleştirmek için Ripple ile ortaklık kurmuştu. Denemelerin bir parçası olarak, yeni çözüm o zamanlar finans kurumları tarafından kullanılan mevcut ödeme altyapısına entegre edildi. Ayrıca bankalar için finansal işlemlerin maliyetlerini düşürmeyi amaçladı.

Ripple ve Expertus tarafından sunulan çözüm aynı zamanda finansal kurumlar ve kurumsal müşterileri için likidite yönetimini artırmayı amaçlıyordu. Expertus Ödeme Platformunun Ripple ile ortaklığı, FI’ların müşterilerine gerçek zamanlı ödeme yürütme, ücretlere tam şeffaflık ve daha düşük maliyet sunmasını sağlayabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner