Yükleniyor...

Bill Miller, Rusya’ya Uygulanan Yaptırımlar Sebebiyle, Bitcoin (BTC) Değerinin Artacağına İnanıyor

Bill Miller, Rusya'nın kontrol ettiği tek rezerv varlığın altın olduğunu dile getirerek, ülkenin yakında Bitcoin'e yönelebileceğini ifade etti.

bill miller

Bill Miller, Rusya’nın kontrol ettiği tek rezerv varlığın altın olduğunu dile getirerek, ülkenin yakında Bitcoin’e yönelebileceğini ifade etti.

Ünlü milyarder Bill Miller, Rusya’ya uygulanan mali yaptırımların, Bitcoin değerinin artmasına sebep olacağına inanıyor. Miller, altının ülkenin tek rezerv varlığı olduğuna dikkat çekti.

Ruble Düştü Bitcoin Yükseldi

Ukrayna’da yaşanan askeri harekat, finans sektörünü de derinden sarstı. NATO ve AB, Kremlin’e ekonomik bir savaş ilan etti. Başta ABD ve İngiltere olmak üzere birçok batılı devlet Rusya ile ekonomik bağları kesti ve Rus bankaları SWIFT sisteminin dışına itildi.

Bu yaptırımlar neticesinde ruble %25’in üzerinde değer kaybetti ve Rus vatandaşları tasarruflarını koruyabilmek için alternatif varlıklara yöneldi. Rus kullanıcıların Bitcoin hacmi rekor seviyelere yükseldi.

Bill Miller, CNBC’ye verdiği röportajda, Rusya’nın rezervlerinin %16’sını dolar ve %32’sini avro olarak tuttuğunun altını çizdi. Bu varlıkların “onlara zarar vermek isteyenler” tarafından yönetildiğini de vurgulatan Miller, diğer ulusların kontrol edemediği tek varlığın altın olduğunu dile getirdi. Bu nedenle de bu metrikler Bitcoin için yükseliş işaretidir.

Miller, Bitcoin’in sınırlı arzına da dikkat çekerek varlığın enflasyona karşı bir koruması olduğunu söyledi.

Bill Miller, geçmişte bir Bitcoin şüphecisi olmasına karşın, son zamanlarda kripto varlığın önemli bir destekçisine dönüştü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner