Yükleniyor...

Binance, Acil Durum Sigorta Fonunu Yükseltti

Kripto para borsası Binance, son kripto volatilitesinin ardından sigorta fonlarını 1 milyar dolara yükseltti.

Binance Acil Durum Sigorta Fonunu Yukseltti

Kripto para borsası Binance, son kripto volatilitesinin ardından sigorta fonlarını 1 milyar dolara yükseltti.

Kripto borsası FTX‘in şekillendirdiği volatilite piyasada, kripto paralarda güçlü düşüşler yaşandı. Son iki gündür satış yönlü artan hacimler ve borsalardan çıkan paralar fon sıkıntılarını beraberinde getirdi. Yatırımcıların mağdur olmamasını isteyen Binance, kullanıcılar için güvenli varlık fonunu (SAFU) yükseltti. Küresel borsanın aldığı bu karar, kurucu Changpeng Zhao’nun (CZ) şeffaflık paylaşımıyla birlikte geldi. Changpeng Zhao, geçtiğimiz günlerde Binance’ın varlıklarını açıkca belirteceğini dile getirmişti.

Binance, Acil Durum Fonunu 1 Milyar Dolara Yükseltti

CZ, sosyal medya paylaşımında güvenli varlık fonlarını güçlendirdiğini açıkladı. CZ paylaşımında, son fiyat dalgalanmalarına uyum sağlamak için SAFU fonunu tekrar 1 milyar dolara çıkarttıklarını dile getirdi.

SAFU olarak bilinen fonlar, 2018 yılında Binance tarafından oluşturuldu. Acil durum sigorta fonu olarak kullanımı amaçlanan bu birikim, BNB, BUSD ve BTC‘den oluşuyor.

Binance’ın şeffaflık ilkesi gereği yaptığı varlık açıklamasında, 700 milyon doların üzerinde BUSD tuttuğu gözlemlendi. Ayrıca borsa, 300 milyon doların üzerinde BTC tutuyor. Varlıklar sadece acil durumlarda kullanılacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner