Yükleniyor...

Binance Apple, Microsoft ve MicroStrategy Tokenize Hisselerini Listeliyor

Önde gelen kripto para borsası Binance, Apple, Microsoft ve MicroStrategy'nin tokenize hisse senetlerini Nisan ayı sonuna kadar listeleyeceğini duyurdu.

binance apple microsoft ve microstrategy tokenize hisselerini listeliyor 1

Önde gelen kripto para borsası Binance, Apple, Microsoft ve MicroStrategy’nin tokenize hisse senetlerini Nisan ayı sonuna kadar listeleyeceğini duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kullanıcılar bugün itibariyle MicroStrategy’nin tokenize hisseleri ile işlem yapabilecek. Apple ve Microsoft ise sırasıyla 28 Nisan ve 30 Nisan tarihlerinde listelenecek. Token’lar, TSİ 16:30’da işleme açılacak.

Binance, bu ayın başlarında tokenize hisse ürününü başlatmıştı. Elon Musk’ın elektrikli otomobil üreticisi Tesla, listelenen ilk hisse oldu. Binance ayrıca 14 Nisan’da halka açılan rakip kripto para borsası Coinbase’in kısmi hisselerini ekledi.

Kullanıcılar Binance’deki tokenize hisse ürünleri ile Binance’in stablecoin’i Binance (BUSD) kullanarak işlem yapabiliyor. Önde gelen bir diğer borsa olan FTX de kullanıcılarına tokenize hisse hizmeti sunuyor. Ancak Binance bu üründen komisyon ücreti almıyor. 

Düzenleyici İnceleme

Binance, hisse senedi alım satımını demokratikleştirmesi beklenen yeni ürünü hakkında yeni bir düzenleme incelemesine girdi.

22 Nisan’da Financial Times, İngiltere’nin düzenleyici kurumu Financial Conduct Authority’nin (FCA) ürünün ülkenin menkul kıymetler yasalarına uyup uymadığını belirlemek için borsa ile çalışmaya başladığını bildirdi:

“Gizlilik yükümlülükleri nedeniyle özel durum hakkında yorum yapamayız. Bununla birlikte, temel olarak, aşağıdakiler geçerlidir: token’lar devredilebilirse, bir kripto para borsasında alınıp satılabilirse ve temettü veya nakit ödeme gibi ekonomik yetkilerle donatılmışsa, menkul kıymetleri temsil ederler ve bir prospektüs yayınlama yükümlülüğüne tabidirler.”

Binance’in ABD, Türkiye ve Çin’deki kullanıcıları ise bu üründen yararlanamıyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x