Yükleniyor...

Binance Bir Süre Bakım Modunda Kaldı, Kullanıcılar Tepki Gösterdi!

Dünyanın en büyük Bitcoin ve kripto para borsalarından birisi olan Binance, bu sabah saatlerinde birçok sorunla boğuştu.

binance 1

Dünyanın en büyük Bitcoin ve kripto para borsalarından birisi olan Binance, bu sabah saatlerinde birçok sorunla boğuştu. Binance yaşanan bir sıkıntıdan ötürü sistemi bakıma almak durumunda kaldı. Bu da kullanıcıların tepkisini çekti. Sorun daha sonra giderildi.

Binance sabah 6 gibi “Geçici Sistem Bakım Bildirimi”nde bulunarak, borsanın bakıma alındığını duyurdu. Bu sırada sadece Binance Vadeli İşlemlerde alım satım, bakım dönemi boyunca etkilenmeden devam etti. Onun dışında para yatırma, para çekme ve gibi temel fonksiyonlar devre dışı bırakıldı.

Kullanıcıların sabaha karşı Binance’e erişim sorunu yaşadıklarını vurgulamasının ardından soruna müdahale edilmeye başlandı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, bir hafıza sorunu yaşadıklarını belirterek fonların tamamen güvende olduğunu açıkladı. Bir süre sonra ise bakımın tamamlandığı duyuruldu.

Kullanıcılar Tepkili!

Binance’in böyle bir sorunla yüzleşmesinin ilk olmadığını belirten kullanıcılar bu duruma ciddi tepki gösterdi. Öyle ki Binance Twitter’da trend topic olmayı başardı. Binance hakkında 29.400 tweet atıldı.

Ekran Resmi 2021 02 11 08.51.14

Kullanıcılar özellikle boğa sezonu olarak adlandırdıkları böylesi bir dönemde bu tip aksaklıkların büyük zararlar verebileceğini savundu. Binance, en son da Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) yatırımı yaptığını açıklamasının ardından erişim sorunları yaşamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner