Anasayfa Bitcoin (BTC) Binance'tan Çalınan Bitcoin'ler (BTC) Harekete Geçti!

Binance’tan Çalınan Bitcoin’ler (BTC) Harekete Geçti!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Mayıs ayında hacklenmiş ve saldırganlar 82 milyon dolar değerinde 7000 BTC’yi çalmışlardı. Saldırganlar diğer bilgilerin yanı sıra çok sayıda 2FA kodu ve API anahtarı ele geçirmek için oltalama ve virüs dahil olmak üzere birtakım taktikler kullandıkları bildirilmişti.

Çalınan Bitcoin’ler The Block’u bildirdiği kadarıyla ilk olarak 44 adrese taşınmış ardından 7 adrese transferi yapılmıştı. Bu adreslerden 6 tanesinde 1060.6 BTC, bir tanesinde ise 707.1 BTC bulunuyordu.

Whale Alert’in son tweet’lerine göre, Binance’ta çalınan BTC’lerden 707.1 BTC bilinmeyen iki cüzdana transfer edildi. Tek bir cüzdanda bulunan 707.1 BTC iki işlemle iki bilinmeyen cüzdana taşınmış durumda.

17 Mayıs’ta Reddit’te paylaşılan bir metin ciddi tartışmaya neden olmuştu. Metinde Binance’tan çalınan BTC’lerin piyasa fiyatından yüzde 70 daha ucuza satıldığı belirtiliyordu:

”HackTeam olarak Binance’den çalınan 7000 BTC’yi yüzde 70 indirimle satıyoruz. Bu olay tamamiyle yasaldır ve hiçbir sıkıntı yaratmayacaktır. BTC’leri bizim şirketimizden satın alıp, daha sonra Binance harici herhangi bir borsada bozdurabilirsiniz.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
50.546,300.29%