Yükleniyor...

Binance’tan Çalınan Bitcoin’ler (BTC) Harekete Geçti!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Mayıs ayında hacklenmiş ve saldırganlar 82 milyon dolar değerinde 7000 BTC'yi çalmışlardı.

Binance Hack Bitcoin

Dünyanın en büyük kripto para borsası Mayıs ayında hacklenmiş ve saldırganlar 82 milyon dolar değerinde 7000 BTC’yi çalmışlardı. Saldırganlar diğer bilgilerin yanı sıra çok sayıda 2FA kodu ve API anahtarı ele geçirmek için oltalama ve virüs dahil olmak üzere birtakım taktikler kullandıkları bildirilmişti.

Çalınan Bitcoin’ler The Block’u bildirdiği kadarıyla ilk olarak 44 adrese taşınmış ardından 7 adrese transferi yapılmıştı. Bu adreslerden 6 tanesinde 1060.6 BTC, bir tanesinde ise 707.1 BTC bulunuyordu.

Whale Alert’in son tweet’lerine göre, Binance’ta çalınan BTC’lerden 707.1 BTC bilinmeyen iki cüzdana transfer edildi. Tek bir cüzdanda bulunan 707.1 BTC iki işlemle iki bilinmeyen cüzdana taşınmış durumda.

17 Mayıs’ta Reddit’te paylaşılan bir metin ciddi tartışmaya neden olmuştu. Metinde Binance’tan çalınan BTC’lerin piyasa fiyatından yüzde 70 daha ucuza satıldığı belirtiliyordu:

”HackTeam olarak Binance’den çalınan 7000 BTC’yi yüzde 70 indirimle satıyoruz. Bu olay tamamiyle yasaldır ve hiçbir sıkıntı yaratmayacaktır. BTC’leri bizim şirketimizden satın alıp, daha sonra Binance harici herhangi bir borsada bozdurabilirsiniz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner