Yükleniyor...

Binance CEO’su Kripto Projeleri Hakkında Konuştu, Clickbait Başlığa Tepki Gösterdi

Binance CEO'su CZ, kripto para piyasası ve projeleri hakkında konuştu.

binance ceosu kripto projeleri hakkinda konustu clickbait basliga tepki gosterdi

Binance CEO’su CZ, kripto para piyasası ve projeleri hakkında konuştu.

Kripto para dünyasının önde gelen isimlerinden Changpeng Zhao, son yayımlanan blog yazısında kripto para piyasası ve projelerine değindi. Yaratıcı pazarlama teknikleri ile şişirilen kötü kripto projelerine dikkat çeken CZ, söz konusu projeler hakkında “Bırakın başarısız olsunlar” ifadesini kullandı. Bazı projelerin ise sorunları olduğunu ancak bazı değişiklikler ile kurtarılabilir olduğuna dikkat çekti. Bu noktada CZ, Binance ekibinin hangi projenin kurtarılabilir olduğuna bakabilmesi için ayrıntılı olarak bakmaları gerektiğini söyledi.

Kaldıraç Konusu

Şu an ile 2018 ayı piyasası arasındaki temel farkın, artık daha fazla kaldıraç olması olduğuna inandığını söyleyen CZ, iki kaldıraç türü olduğunu yazdı. İlkinin hızlı kaldıraç olduğunu ve çok hızlı fiyat düşüşleri görmemize neden olan düzeyde sert düşüşlere neden olduğunu; ikincisinin ise fonların diğer fonlara ya da DeFi protokollerine borç vermesi ile yavaş yavaş gerçekleştiğini ve bunun fark edilmesi ve yayılmasının zaman aldığını söyledi. CEO, bunların sonunu henüz görmediğimize inanıyor.

Clickbait Başlığa Tepki Gösterdi

CZ ayrıca kripto para piyasası hakkında da konuştu. Tüm bunlara rağmen piyasanın muazzam bir esneklik gösterdiğini söyleyen isim ayrıca “İki yıl önce, 12 Mart 2020’de bana Bitcoin fiyatının Haziran 2022’de 20.000 dolar olacağını söyleseydiniz, oldukça mutlu olurdum” ifadesini kullandı.

CEO ayrıca The Guardian’a yine aynı konu hakkında verdiği röportajın başlığına tepki gösterdi ve bir daha clickbait başlık atan medya şirketleri ile röportaj yapmayacağını söyledi. Söz konusu başlık, Bitcoin’in yeni bir ATH belirlemesinin iki seneyi bulabileceği şeklindeydi ve CZ bu tepkinin ardından yukarıda bahsedilen konuların yer aldığı ve benzer açıklamalara yer verilen bir blog yazısı paylaştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner