Yükleniyor...

Binance CEO’su Servetinin %99’unu Bağışlamayı Planladığını Söyledi

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, birçok iş insanının yaptığı gibi servetinin %99’unu bağışlamayı planladığını söyledi

zhao2

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, birçok iş insanının yaptığı gibi servetinin %99’unu bağışlamayı planladığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Zhao, dün yayınlanan Associated Press röportajında şu ifadeleri kullandı:

“Bugüne kadar birçok zengin girişimci veya kurucunun yaptığı gibi, servetimin çoğunu bağışlamayı planlıyorum. Servetimin 90, 95 veya %99’unu vermeyi planlıyorum.”

Zhao, kişisel olarak mali açıdan özgür olduğunu ve çok fazla paraya ihtiyacı olmadığını söyledi. Zhao’nun bildirilen net değeri yaklaşık 2 milyar dolar. Ancak Zhao, 300 milyar dolara kadar değere sahip olduğu söylenen Binance’in en büyük hissedarı. Bu, öz sermayesinin onu çok zengin edeceği anlamına geliyor. Endüstri analistleri, Zhao’nun net değerinin 200 milyar dolardan fazla olduğunu tahmin ediyor.

Hangi Kripto Paralara Sahip?

Zhao, AP’ye yalnızca Bitcoin ve Binance Coin‘e (BNB) sahip olduğunu söyledi. Bitcoin‘i ilk olarak 2014’te satın aldığını ve çoğunu elinde tuttuğunu belirterek, net değerinin büyük bölümünün BNB’de olduğunu da sözlerine ekledi. Zhao, “olası çıkar çatışmalarından” kaçınmak için başka bir kripto para tutmuyor.

Görünüşe göre bu, Zhao’nun bağış yapma niyetini ilk açıklaması. Bill Gates, Mark Zuckerberg ve Michael Bloomberg de dahil olmak üzere birçok ikonik girişimci de servetlerinin çoğunu bağışlama sözü vermişti.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x