Yükleniyor...

Binance CEO’su, Türkiye’nin Blockchain’de Kilit Rol Oynadığını Söyledi

Binance CEO'su Changpeng Zhao (CZ), Türkiye'nin blokchain ve kripto para birimi alanlarında çok önemli bir rolü olduğuna inanıyor.

Changpeng Zhao Türkiye

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Türkiye’nin blokchain ve kripto para birimi alanlarında çok önemli bir rolü olduğuna inanıyor. Ayrıca, bu rolün ülkenin finansal teknolojilere öncülük etmesi için gerçekten iyi bir şans sunduğunu belirtti. Hürriyet Daily News haberine göre, Binance CEO’su CZ, Türkiye’nin bu alanlarda en aktif pazarlardan biri olduğunu ve yarının finans dünyasında çok önemli noktaya geleceğini söyledi.

Binance CEO’su Türkiye’nin Dijital Para Planından Bahsetti

Daha önce de belirtildiği gibi, Türkiye merkez bankası destekli dijital para birimini bir sonraki yılın sonuna kadar piyasaya sürmeyi planlıyor. Yetkililere göre, ülkenin kripto para biriminin temel amacı, ülke ekonomisinin artırılmasına yardımcı olacak ve İstanbul’un çekici bir küresel finans merkezi olma hedefini destekleyecek güçlü bir kurumsal yapıya sahip bir finansal sektör oluşturmak.

Zhao, Türkiye’nin Blockchain ve kripto para anlamında önemli bir noktada bulunduğunu dikkat çekerek, “Türkiye, bu alanda lider rolünde. Eğer ülke doğru adımlar atarsa, finansal teknolojiler açısından yakın gelecekte çok önemli bir aktör haline gelecek” diye konuştu.

CZ ayrıca Çin’in Blockchain gelişimini, teknoloji gelişimini artırmak istediğini ancak kripto para birimlerini teşvik etmekle ilgilenmediklerini belirtti. Daha önce, Çin Cumhurbaşkanı bu teknolojiyi onayladı ve ülkeden bu alanda liderlik yapmasını istedi. Daha önce de belirtildiği gibi, Çin’in merkez bankası ülkedeki kripto para birimiyle ilgili işletmeler üzerinde bir baskı kuruyor. Binance CEO’su ayrıca, gelecekte tüm paraların Blockchain tabanlı dijital para birimleri ile yer değiştireceğini dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner