Yükleniyor...

Binance Coin Kaç TL Oldu? Güncel BNB Fiyatı

1 Binance Coin BNB Kaç TL 1 Binance Coin BNB Kaç Dolar

Bugün 1 Binance Coin ne kadar1 Binance Coin kaç TL oldu? 1 BNB kaç TL‘ye karşılık geliyor? Güncel Binance Coin (BNB) fiyat bilgisine detaylı verilerle anlık olarak bu sayfadan ulaşabilir, piyasaları yakından takip edebilirsiniz.

1 Binance Coin (BNB):4,887.80 TL TL
1 Binance Coin (BNB):363.44 $ Dolar
1 Binance Coin (BNB):320,36 Euro
Fiyattaki Değişim (24s):-5.61%
Binance Coin Hacmi (24s):2,005,051,563 $ Dolar
Binance Coin’in Piyasa Değeri:61,108,463,034 $ Dolar

Serbest piyasada 1 Binance Coin fiyatı 4,887.80 TL TL‘dir. Ayrıca 1 Binance Coin 363.44 $ dolardır. 1 Binance Coin karşılığında 4,887.80 TL Türk Lirası veya 363.44 $ dolar alınabilmektedir.

Binance Coin fiyatı son 24 saatte -5.61% değişim ile şu anda 4,887.80 TL TL‘den işlem görmektedir. Son 24 saatteki Binance Coin hacmi ise 2,005,051,563 $ dolar ve kripto para biriminin toplam piyasa değeri 61,108,463,034 $ dolardır.

Binance Coin (BNB) Fiyat Hesaplayıcı


Binance Coin (BNB) Fiyat Grafiği

Sorumluluk Reddi Beyanı: Veriler kripto para borsaları tarafından sağlanmaktadır ve kripto para borsalarının veya veri sağlayıcılarımızın belirttiği şekilde gecikmeli olabilir. Coinkolik herhangi bir verinin doğruluğunu kontrol etmez ve bu konudaki her türlü yükümlülüğü reddeder.

Binance Coin (BNB) Nedir?

Binance Coin (BNB), Malta merkezli dev kripto para borsası Binance’ın kendi kripto para birimidir. Ticaret hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’ın arkasında olduğu BNB, son zamanlarda hızlı bir yükseliş gerçekleştirdi ve bu yükseliş Binance’ın ileride yapacağı atılımlarla devam edecek gibi görünüyor. Gelin Binance Coin’in (BNB) hikayesine yakından bakalım.

Binance Coin (BNB) Binance borsasının ve ekosisteminin operasyonlarını beslemesi için geliştirilen bir kripto para birimi. Binance, Binance Coin (BNB) aracılığıyla ekosisteminde alım satım ücretleri, borsa komisyonları, listeleme ücretleri ve Binance borsasındaki diğer ücretler dahil olmak üzere birçok hizmeti destekliyor. Bu ve bu gibi kullanım alanları nedeniyle geride bıraktığımız 4 yıl içerisinde Binance’in kripto para birimi BNB yatırımcılardan büyü bir rağbet gördü.

Binance Coin (BNB), Temmuz 2017’de gerçekleştirilen (ICO) ile birlikte piyasaya sürüldü. Öte yandan Binance Coin’in (BNB) dağıtımı şu şekilde gerçekleştirildi: Melek yatırımcılara %10 (20 milyon BNB token), kurucu ekibe %40 (80 milyon token) ve geri kalan %50’lik kısım da 2017 yılının Haziran ayında gerçekleştirilen ICO ile birlikte satıldı.

Binance Coin (BNB) ICO’su

2017 yılında faaliyetlerine başlayan Binance, 26 Haziran’da platform token’ı Binance Coin’in (BNB) halka arzını başlattı. Yaklaşık 1 hafta süren halka arz sürecinde Binance Coin’in ön satışı (BNB) 1 ETH: 2.700 BNB ya da 1 BTC: 20.000 BNB fiyatından gerçekleşti.

BNB, Ethereum tabanlı (ERC-20) bir token olarak başlatıldı sonrasında ise Binance Chain adlı kendi özel Blockchain’ine geçti. Ethereum ağında bir ERC-20 token’ı olarak başlatılan Binance Coin (BNB) 23 Nisan 2019’da kendi ana ağına (mainnet) geçişini tamamladı. Ethereum’un aksine Binance Chain akıllı sözleşmeleri desteklemiyor.

O dönemde  Ethereum ortalama 250 dolar fiyat seviyesinde işlem görüyordu. 250 dolar değerinde 1 Ethereum ile BNB’nin halka arzına (ICO) katılan bir kişinin günümüz fiyatından elde ettiği getiri ise 111.870 dolar seviyesine.

Binance Chain, Tendermint byzantine-fault-tolerant (BFT) fikir birliği mekanizmasını kullanıyor. Bizans hata toleransı olarak dilimize çevirilebilecek bu fikir birliği algoritması ağdaki işlemleri doğrulayan madencilerin kötü niyetli olması veya hata yapması durumunda çoğunluk iyi niyetliylse işlemlerin hatasız bir şekilde çalışmaya devam etmesini sağlıyor.

Öte yandan ağ, birkaç farklı node türü içerir: Doğrulayıcı node’lar, işlemleri onaylamak için oy kullanacak seçilmiş topluluk üyelerini; konsensüs sürecine tanık olan ve işlemleri diğer düğümlerle paylaşan tanık node’ları; ve kuruluşlara ait olan ve işlem doğrulama sürecini hızlandıran hızlandırıcı node’lar.

BNB’nin toplam arzı 200 milyon adetle sınırlı. Ancak Binance, Binance Coin (BNB) white paper’ında her çeyrek yıllık dönemde elde edilen komisyon gelirlerinin bir kısmı ile BNB yakma (BNB burn) etkinliği gerçekleştirerek toplam BNB arzını azaltacağını beyan ediyor. Geride bıraktığımız 3 yılı aşkın süreçte toplamda 26 milyon adet BNB geri dönüştürülemez bir şekilde imha edildi. Binance, dolaşımdaki toplam BNB arzı yarı yarıya azalıncaya kadar BNB yakma işlemine devam edeceğini taahüt etti.

Binance Coin Nedir” başlıklı rehberimizden Binance Coin’le ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Binance Coin (BNB) Nasıl Alınır?

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance’in platform token’ı BNB’nin birçok kullanım alanı bulunuyor. Özellikle her geçen gün sektörde yeni projelerle müşterilerinin karşısına çıkan Binance, bu projelerde Binance Coin’e (BNB) de yer vermeyi ihmal etmiyor.

Binance’in kripto para birimi Binance Coin’i (BNB) birçok kripto para borsası aracılığıyla satın alabilirsiniz. Binance Coin alım satımını destekleyen popüler kripto para borsaları şu şekilde: Binance, Crypto.com, FTX, Coinsbit ve BitMax.

Binance üzerinden çok kolay bir şekilde Binance Coin (BNB) satın alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Binance.com adresine giderek bir hesap oluşturmak. Anlaşmalı bankalardan veya kripto para cüzdanınızdan Binance’e para aktararak çok kolay bir şekilde Binance Coin (BNB) satın alabilirsiniz.

Ayrıca “Binance Coin Nasıl Alınır” başlıklı rehberimiz aracılığıyla 4 adımda Binance Coin’i nasıl satın alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Binance Coin’in (BNB) Kullanım Alanları

Binance Coin (BNB), Binance ekosisteminde çok güçlü bir konuma sahip. Binance Chain’in yerel token’ı Binance Coin’nin (BNB) birçok kullanım alanı bulunuyor. BNB’nin Binance Chain’den tutun Binance borsasındaki komisyon ödemelerine kadar birçok avantajı var.

Hali hazırda en yüksek piyasa değerine sahip kripto para birimleri arasında 11. sırada yer alan Binance Coin (BNB) geleceği en parlak kripto para birimleri arasında yer alıyor.

Şu anda Blockchain tabanlı projelerin kullanım alanları oldukça sınırlı olsa da Binance Coin (BNB) bu projelerden biri değil. Zira Binance, en çok insana mümkün olan en iyi şekilde hizmet verebilmek için Binance Coin’i (BNB) geliştirdiklerini belirtiyor. Binance Coin için mümkün olan maksimum işlevi ve kullanım alanını sunmak için yola çıktıklarını ifade eden Binance, şimdiye kadar bu sözünde durmuş gibi görünüyor.

Binance Coin’le Ödeme Yapabileceğiniz Yerler

Genelde birçok kripto para birimi ile günlük hayatta ödeme yapmak pek mümkün değil. Ancak Binance Coin (BNB) kripto para birimlerinin hayatımızı nasıl kolaylaştırabileceğinin ne güzel örneklerinden biri. Öyle ki Binance Coin (BNB) kullanarak TravelbyBit aracılığıyla Brisbane Havaalanı da dahil olmak üzere 150’yi aşkın noktada kripto para kullanarak mal ve hizmetler için ödeme yapabilirsiniz.

BNB ayrıca kripto para odaklı Pos cihazı sağlayıcısı Pundi X, Blockchain tabanlı ödeme sağlayıcısı Crypto.com ve birçok platformda BNB bir ödeme yöntemi olarak kullanılıyor.

Binance Komisyon İndirimi

Binance Coin (BNB) sahibi olmayan Binance müşterileri yaptıkları işlemler için standart %0.1 komisyon ödüyor. Ancak eğer cüzdanınızda BNB varsa komisyon ödemelerini BNB kullanarak yapmayı tercih ederek alım satım işlemlerinizde komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

Binance white paper’ında yer alan bilgilere göre 2017 yılından itibaren başlamak üzere, komisyon ödemelerini Binance Coin (BNB) ile yapmayı tercih eden kullanıcılar 5 yıl süreyle azalan oranda komisyon indiriminden yararlanmaya devam edecek. Binance’in kullanıcılara sunduğu komisyon indiriminin 2021 yılı itibariyle sonlanması bekleniyor.

BNB yatırımcılarına sunulan komisyon indirimi bu yıl itibariyle son bulacak olsa da Binance Coin’in (BNB) daha birçok kullanım alanı bulunuyor. Hali hazırda Binance geliştirdiği birçok projesinde BNB’nin başrol olduğunu görüyoruz.

Binance Coin Diğer (BNB) Kullanım Alanları

Örnek vermek gerekirse Binance’in devrimsel kripto para projelerinin halka arzını gerçekleştirdiği platformu Binance Launchpad’deki token satışlarına katılabilmek için de kullanıcıların belirlenen miktarlarda Binance Coin (BNB) bakiyesine sahip olması gerekiyor.

Binance Coin ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Binance coin (BNB) nedir?

Binance Coin (BNB), Malta merkezli dev kripto para borsası Binance’ın kendi kripto para birimidir.

Binance coin nasıl alınır?

Binance coin alabilmek için kripto para borsası Binance‘ı kullanmanız gerekmektedir. Binance’a Türk Lirası yatırdıktan sonra kolay ve hızlı bir şekilde BNB alabilirsiniz.

Binance coin TL fiyatı ne kadar?

Bu sayfa üzerinden Binance coin’in anlık fiyat bilgisine ulaşabilir, Türk Lirası, ABD Doları ve Euro cinsinden fiyat verisini görüntüleyebilirsiniz.

Binance coin (BNB) hangi ülkenin kripto para birimidir?

Binance coin yani BNB herhangi bir ülkenin kripto para birimi değildir. Kripto para borsası Binance’ın yerel kripto para birimidir.