Yükleniyor...

Binance Destekli Endonezya Merkezli Kripto Para Borsası Tokocrypto Halka Arz Planlıyor

Binance destekli Endonezya kripto para borsası Tokocrypto, önümüzdeki iki ila üç yıl içinde halka açılmayı planlıyor.

tokocrypto ipo

Binance destekli Endonezya kripto para borsası Tokocrypto, önümüzdeki iki ila üç yıl içinde halka açılmayı planlıyor.

Tokocrypto CEO’su Pang Xue Kai, borsanın zaten kârlı olduğunu, ancak halka arz edilmeden önce en az iki yıldan fazla kârlı olması gerektiğini söyledi. Kai, bu nedenle, ilk halka arzın ancak iki ila üç yıl sonra olabileceğini açıkladı. Kai, bu arada Tokocrypto’nun işini büyütmeyi, operasyonlarını Endonezya’nın daha fazla bölgesine genişletmeyi ve kripto paraları ülkede ana akım haline getirmeyi hedeflediğini söyledi.

Binance, geçen yıl Tokocrypto’dan hisse satın aldı. Tokocrypto, 2018 yılında kuruldu ve Endonezya’nın emtia vadeli işlem ticaret düzenleyicisi Bappebti tarafından düzenleniyor. Bu yılın başlarında Tokocrypto, Binance aracılığıyla token teklifini başlattı ve Cryptorank’a göre yerel token’ı TKO’yu 0,1 dolardan yayınlayarak 7,5 milyon dolar topladı. CoinGecko’ya göre, bir TKO şu anda 2 dolar civarında fiyatlandırılıyor.

Ayrı bir haberde, Digital Currency Group’a ait kripto borsası Luno’nun da Endonezya’ya girmek istediği bildiriliyor. DealStreetAsia’ya verilen bir demeçte Luno’nun, ülkede operasyonlara başlamak için Lippo Group ile erken aşamada görüşmelerde bulunduğunu ifade edildi. Luno şu anda Londra’da bulunuyor ve Singapur’da ve Güney Afrika’nın Cape Town kentinde bölgesel bir varlığa sahip.

Ülkede bir ödeme yöntemi olarak yasaklanmış olsalar da, Endonezya’da kripto para ticareti yasaldır. Endonezya hükümeti geçtiğimiz günlerde kripto para ticaretinden elde edilen karı vergilendirmeyi planladığını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner