Yükleniyor...

Binance en çok kullanan ülkeler: Türkiye ilk sırada!

Binance CEO'su CZ, borsanın güncel kullanıcı sayısını açıkladı.

binance

Binance CEO’su CZ, borsanın güncel kullanıcı sayısını açıkladı. Raporlara göre, Binance’i en çok kullanan ülkeler sıralamasında Türkiye başta yer alıyor.

Binance en çok kullanan ülkeler hangileri?

Changpeng Zhao Twitter üzerinde yaptığı paylaşımda, Binance’in bugüne dek ulaştığı kullanıcı sayısını açıkladı. Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası borsa, bir yıl öncesine göre yüzde 25 artışla 150 milyon kayıtlı kullanıcıya ulaştı.

Borsanın diğer başarıları arasında ise Dubai’de Operasyonel MVP Lisansı alan dünyadaki ilk borsa olmak, Binance Japonya’nın resmi lansmanı ve iki yeni Binance Launchpool’un (SİBER ve SEI) eklenmesi de yer alıyor.

Temmuz 2022’de Binance, kayıtlı kullanıcı sayısının 120 milyonu aştığını duyurdu. Bu, borsanın kullanıcı sayısının geçen yıl 30 milyon arttığı anlamına geliyor.

binance

İlk sırada Türkiye var!

Benzer web sonuçlarına göre Binance’in son üç aydaki ilk beş trafik kaynağı ve borsayı en çok kullanan ülkeler şu şekilde sıralanıyor:

  1. Türkiye (yüzde 6,13)
  2. Vietnam (yüzde 5,44)
  3. Rusya (yüzde 5,16)
  4. Arjantin (yüzde 4,63)
  5. Hindistan (yüzde 4,61)

Öte yandan Türkiye’den Binance Global’e trafik son üç ayda bir önceki üç aya göre yüzde 0,82 arttı. Ancak genel olarak tüm ülkeler incelendiğinde, platformun üç aylık zaman diliminde çoğu ülkede trafik verilerinde düşüş gördüğü kaydedildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner