Yükleniyor...

Binance İtalya, Kripto Servis Sağlayıcısı Olarak Faaliyet Göstermek İçin Onay Aldı

Kripto para borsası Binance yaptığı açıklamada, Binance İtalya'nın, kripto varlıklarıyla ilgili İtalyan mevzuatının gerektirdiği şekilde Organismo Agenti e Mediatori'ye (OAM) bir kripto para birimi hizmet sağlayıcısı olarak kayıt yaptırarak düzenleyici onay aldığını söyledi.

binance 1 1

Kripto para borsası Binance yaptığı açıklamada, Binance İtalya’nın, kripto varlıklarıyla ilgili İtalyan mevzuatının gerektirdiği şekilde Organismo Agenti e Mediatori’ye (OAM) bir kripto para birimi hizmet sağlayıcısı olarak kayıt yaptırarak düzenleyici onay aldığını söyledi.

Binance İtalya’nın tescili, İtalya’daki müşterilerine kripto ürünleri sunmasına izin veriyor.

The Block, geçen Temmuz ayında İtalya’nın menkul kıymetler düzenleyicisinin Binance’le ilgili olarak kripto para borsasının ülkede faaliyet göstermek için yetkisiz olduğunu söyleyerek bir uyarı yayınladığını bildirdi.

Binance’in kurucu ortağı ve CEO’su Changpeng Zhao Cuma günü şunları söyledi:

“Kripto para birimlerinin ana akım olarak benimsenmesi için net ve etkili düzenleme şarttır. İtalya’da tam şeffaflık içinde faaliyet göstermek için gerekli gereksinimleri tanımlama ve kontrol etme çabaları için Ekonomi ve Maliye Bakanlığı’na ve OAM’ye teşekkür ederiz.”

Bu ayın başlarında Fransız finansal düzenleyicilerin Binance’e bir dijital varlık hizmet sağlayıcı lisansı verdiğini bildirildi. Şirket ayrıca yakın zamanda Bahreyn ve Dubai’de faaliyet göstermek için lisans aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner