Yükleniyor...

Binance Oracle Hizmeti, BNB Chain’de Başlatıldı

Kripto para borsası Binance, Chainlink'e rakip olacak Binance Oracle hizmetini yayımladı.

binance oracle 2

Kripto para borsası Binance, Chainlink’e rakip olacak Binance Oracle hizmetini yayımladı.

BNB Chain, Binance Oracle’ı kullanan ilk blockchain olacak. Hizmetin, ilerleyen dönemlerde daha fazla ağda yayımlanması bekleniyor.

Binance Oracle Dönemi

BNB Chain yöneticisi Gwendolyn Regina, yeni başlatılan hizmetle ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Binance Oracle, kapsamlı doğruluk ve erişilebilirlik özelliklerine sahip olan, istikrarlı, güvenli ve verimli bir Oracle ağı sınarak Web3’e önemli bir katkı sağlayacak”

Oracle çözümü, DeFi uygulamaları gibi uygulamaların ihtiyaç duyduğu zincir dışı verilerin toplanmasını sağlayacak.

Binance Oracle, veri akışlarını blockchain uygulamalarına güvenli bir biçimde imzalamak için kullanılacak olan bir tür şifremele aracı “threshold signatures”ın kullanımından faydalanacak. Bu şifreleme mekanizması, veri aktarımlarında hata olmamasını sağlayacak.

Binance, bu hizmeti başlatarak 690.000 kullanıcıya hizmet veren oracle ağı Chainlink’e rakip oldu. Band Protocol, Ocean ve Pyth gibi diğer oracle hizmetleri de blockchain uygulamaları tarafından aktif bir biçimde kullanılmaktadır.

Binance’in yerel token’ı BNB, yazı kaleme alındığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 290.01 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner