Yükleniyor...

Binance Rehberi: Binance Para Yatırma ve Para Çekme Nasıl Yapılır?

Kripto paraların popülaritesinin artmasıyla yatırımcıların aklına işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Binance için para yatırma ve para çekme nasıl yapılır soruları geliyor.

Binance Para Yatirma ve Binance Para Cekme

Kripto paraların popülaritesinin artmasıyla yatırımcıların aklına işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Binance için para yatırma ve para çekme nasıl yapılır soruları geliyor. Bu rehberimizde Binance para yatırma ve Binance para çekme yöntemlerini sizlerle temel düzeyde paylaşıyoruz.

Binance Nedir?

Binance, Bitcoin başta olmak üzere diğer tüm kripto para birimlerinin (altcoin’lerin) alınıp satılabildiği global bir kripto para borsasıdır. Binance, marketinde listelediği kripto para birimlerinin sayısı bakımından dünyanın en büyük borsaları arasında yer almaktadır.

Binance’a üye olmak için buradan devam edebilirsiniz.

Binance Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Binance’a Papara aracılığıyla 7 gün 24 saat Türk Lirası yatırabilirsiniz. Binance hesabınıza Türk Lirası yatırma için Binance hesabınıza giriş yaptıktan sonra üst kısımdaki “Kripto Al TRY” menüsünün altında bulunan “TRY Yatırın” sekmesine tıklayarak Türk Lirası yatırma arayüzüne ulaşabilirsiniz.

Binance TRY Yatirma

Binance hesabınıza Türk Lirası yatırabileceğiniz bu sayfada otomatik olarak Papara ile işlem yapabileceğiniz “Papara Hesap Bakiyesi” seçilidir.

Papara ile tümüyle gerçek zamanlı para transferi yapabilir, 7 gün 24 saat işlem yapabilirsiniz. Papara ile yapacağınız transferlerde işlem ücreti %1, maksimum işlem ücreti ise 200 TL olarak belirlenmiştir.

Binance TL

Binance hesabınıza Papara aracılığıyla Türk Lirası yatırma işlemi için “Ödeme Bilgileri” sekmesinde yer alan “Miktar” (en az 1 TL, en fazla 500 bin TL’dir) bölümünü doldurmanız gerekmektedir.

Önemli Not: Başarıyla para yatırma işlemi için Papara’daki vatandaşlık numaranız ile Binance’daki vatandaşlık numaranız eşleşmelidir.

İstenilen bilgileri girip “Devam et” düğmesine tıkladığınız zaman para transferi için Papara sayfasına yönlendirilirsiniz. Yönlendirildiğiniz sayfanın sağ üst köşesinde işlem tutarı yer almaktadır.

Binance Papara Para Yatirma

Papara hesabınıza giriş yapmanızın ardından Binance hesabınızda belirtmiş olduğunuz para transferi tutarı için onay ekranı gelecektir.

Binance Para Yatirma Papara

Bu ekrandan “Ödeme Yap” düğmesine tıkladıktan sonra Papara ödeme aracı seçme bölümüne yönlendirilirsiniz. Ödeme aracı seçimini yaptıktan sonra gelen ekranda “Onayla” düğmesine tıklayarak yatırma işlemini başarıyla tamamlanmış olacaksınız.

Binance Para yatirma Onay

Buradaki “İşlem Geçmişi” sayfasından gerçekleşen ödemeyi teyid edebilirsiniz.

Binance Para Çekme Nasıl Yapılır?

Papara aracılığıyla Binance hesabınızdaki Türk Lirasını 7 gün 24 saat çekebilirsiniz. Bunun için Cüzdan > Spot Cüzdanı (Yatırma & Çekme) sekmesine tıklayın.

Binance Para Cekme

Açılan “Ana Hesap” ekranının sağ üst köşesindeki “Çekme” düğmesine tıklayarak “Para Çekme” ekranına ulaşabilirsiniz.

Binance Turk Lirasi Cekme

Binance hesabınıza Türk Lirası çekebileceğiniz bu sayfada otomatik olarak Papara ile işlem yapabileceğiniz “Papara Hesap Bakiyesi” seçilidir.

Çekim bilgilerindeki “Miktar” kısmına çekmek istediğiniz tutarı (en az 0,1 TL en fazla 500 bin TL) giriniz. Çekim işlemini yapmadan önce aynı ekranda “İşlem Masrafı” ve “Alacağınız net tutar” bilgilerini göreceksiniz. Kontrollerinizi yaptıktan sonra “Devam et” düğmesine tıklayın.

Açılan “Çekim bilgileri” sayfasında Vatandaşlık numaranız (varsayılan olarak girilmiş olabilir) ile birlikte Papara hesap numarası, telefon numarası (Papara hesabınıza kayıtlı) veya e-posta (Papara hesabınıza kayıtlı) adresinizden bir tanesini girin ve “Gönder” düğmesine tıklayın.

Binance Para Cekim Bilgileri

Önemli Not: Vatandaşlık numarası, Papara’ya kayıt olurken kullanmış olduğunuz vatandaşlık numarası olmalı, Papara’daki vatandaşlık numarasıyla eşleşmelidir. Bilgileri eksiksiz doldurduktan sonra “Gönder” düğmesine tıklayabilirsiniz.

Açılan “Çekim Onayı” penceresinde bilgilerinizi kontrol edip “Onayla” düğmesine tıklayabilirsiniz.

Binance Para Cekme Onayi

Ardından hesabınıza göre Google 2FA, SMS veya e-posta ile Türk Lirası çekme talebini doğrulamanız gerekecektir. Gerekli doğrulamaları yaptıktan sonra işlem başlatılacaktır.

Buradan devam ederek ya da Cüzdan Özeti > İşlem Geçmişi > İtibari Para sekmesinden çekim işlemini kontrol edebilirsiniz.

Binance Hesap Nasıl Açılır?

Kripto para borsası Binance’da üyeliğiniz bulunmuyorsa oldukça hızlı ve kolay bir şekilde hesap açabilirsiniz. Öncelikle buradan devam ederek borsanın anasayfasına gidin.

Binance Hesap Acma

Ekranın sağ köşesindeki “Kayıt Ol” düğmesine tıklayın ve gelen ekrandan e-posta veya mobil sekmelerinden birine tıklayarak talep edilen bilgileri girerek hesabınızı oluşturun.

Binance Uyelik

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner