Yükleniyor...

Binance, Squid Game Token’ı Araştırıyor

Kripto varlık işlem platformu Binance, Squid Game tokenının geliştiricilerine bağlı olan cüzdan adreslerini kara listeye almayı planlıyor.

binance

Kripto varlık işlem platformu Binance, Squid Game tokenının geliştiricilerine bağlı olan cüzdan adreslerini kara listeye almayı planlıyor.

Bir şirket sözcüsünün yaptığı açıklamaya göre Binance, SQUID tokenının çöküş sürecini araştırıyor ve bunun bir dolandırıcılık olduğuna inanıyor.

Sözcü, borsanın “geliştiricilere bağlı adresleri kara listeye almak ve kötü aktörleri belirlemek için blockchain analitiği dağıtmak” dahil olmak üzere, bu tokenlar sebebiyle zarar gören kişilere yardımcı olmak için araştırma yaptıklarını kaydetti.

Binance ayrıca, konuyla ilgili bulguları kolluk kuvvetleriyle de paylaşacak.

SQUID protokolü Binance Smart Chain üzerine inşa edilmiştir. Ancak Binance, BSC’nin açık kaynaklı bir ekosistem olduğunu ve bu sebeple şirketin ağ üzerinde inşa edilen projeler üzerinde gözetimi bulunmadığını vurguladı.

Binance sözcüsü uygun tespitler yapılmadan hızlı yatırımlar yapıldığını ve bu tür dolandırıcılık projelerinin DeFi içerisinde çok yaygın hale geldiğini dile getirdi.

Hatırlanacağı gibi SQUID tokenın fiyatı neredeyse sıfırlandı ve geliştiriciler projeden ayrıldıklarını söyledi.

İlk soruşturma raporuna göre tokenı geliştirenler izlerini kapatmak için Tornado Cash kullandılar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner