Yükleniyor...

Binance Ukrayna’ya 10 Milyon Dolar Yardımda Bulundu ve Yardım Fonu Başlattı

Dünyanın en büyük borsalarından Binance, Ukrayna'da yaşanan insani kriz nedeniyle 10 milyon dolarlık yardımda bulunduğunu açıkladı.

50778636126f492ca4fa6d26e285348a en wide 02 1

Dünyanın en büyük borsalarından Binance, Ukrayna’da yaşanan insani kriz nedeniyle 10 milyon dolarlık yardımda bulunduğunu açıkladı. Binance ayrıca yardım fonu da başlatıldığını duyurdu.

Binance’in Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Binance, Ukrayna’da yaşanan insani krize destek olma adına 10 milyon dolar bağışladı. Odak noktamız, hayırseverlik ve işbirliği yoluyla yerinde destek sağlamak. Ayrıca @BinanceBCF kripto kitle fonlaması yoluyla acil yardım sağlamak için Ukrayna Acil Yardım Fonu’nu başlattı.”

Binance’in bağış aldığı web site üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeler yer alıyor:

“24 Şubat 2022’de Rusya, Ukrayna’ya askeri işgal başlattı. Çatışmanın insani bir felaket olma potansiyeli var. Rusya’nın Ukrayna’ya geniş çaplı bir işgal başlatmasından bu yana 48 saat içinde BM, 120 bin kişinin evlerini terk ettiğini bildirdi. Komşu ülkeler mülteci alıyor. Örneğin Polonya, 1 milyona kadar mülteci alabileceğini tahmin ediyor. Bu krize yanıt olarak, mültecilere ve çocuklara acil yardım sağlanmasına yardımcı olma adına büyük STK’lara ve kuruluşlara 10 milyon dolar bağışlıyoruz. Aynı zamanda mülteciler için gıda, yakıt ve malzeme gibi lojistik destek sağlıyoruz. Buna kalacak yerler, vizeler ve daha fazlası da dahil.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner