Yükleniyor...

Binance US, Yeni CEO’sunu Duyurdu

Binance US, Brian Shroder'ı CEO olarak atadığını açıkladı.

binance us

Binance US, Brian Shroder’ı CEO olarak atadığını açıkladı. Şirkette Eylül ayında CFO olan Shroder, şimdi Binance’in ABD kolunun başına geçti. Shroder, aynı zamanda geçici olarak da başkanlık görevini yürütüyordu.

Yeni pozisyonu hakkında konuşan Shroder, şunları söyledi:

“Binance US ile geçirmiş olduğum kısa süre içerisinde, şirketin ABD’de büyümek için sahip olduğu muazzam potansiyele tanık oldum”

Daha önceki Binance US CEO’su Brian Brooks, stratejik yön konusundaki farklılıklar sebebiyle istifa ettiğini duyurmuştu. Brooks’un zamanlaması da oldukça önemliydi. Zira kısa bir süre sonra Binance, dünya çapında bir dizi yaptırımla karşı karşıya kalmıştı.

Shroder daha önce Asya Pasifik bölgesindeki Uber’de strateji ve iş geliştirme başkanı olarak görev almıştı. Shroder, CEO’luk görevi hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Bu gerçekten bir ayrıcalık… Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi genişletmek ve halka arz yolundaki ilk adımlarımızı atmak için ekibimizi büyütmeyi dört gözle bekliyorum”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner