Yükleniyor...

Bitcoin 19 Binin Altına Düştü! 7 Eylül 2022 Piyasa Analizi

Kripto para piyasalarının toplam hacmi TradingView verilerine göre yüzde 4,9 düşerek 908 milyar dolara geriledi.

Bitcoin 19 Binin Altina Dustu 7 Eylul 2022 Piyasa Analizi

Kripto para piyasalarının toplam hacmi TradingView verilerine göre yüzde 4,9 düşerek 908 milyar dolara geriledi. Kripto para piyasasındaki son duruma beraber bakalım. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Cardano‘daki (ADA) fiyat hareketlerini beraber inceleyelim. Bitcoin‘de kaç dolar? Ethereum fiyatı hangi seviyede? Cardano‘daki son durum ne?

Bitcoin (BTC) Son Durum

Bitcoin, güne yüzde 0,03’lık yükselerek başlasa da dün yüzde 5,15’lik ciddi ani bir düşüş gösterdi. Piyasanın lider kripto parası Bitcoin, dünkü ani düşüşüyle beraber 19 bin seviyesinin altında işlem görmeye başladı. Bitcoin’in bu düşüşünden tüm piyasa etkilendi ve kimilerinde iki haneli düşüşler gerçekleşti. Bitcoin’in dünkü 18.800 seviyesine iğne atmasıyla piyasalarda toplamda 358 milyon dolar tasfiye edildi.

btc 4 saatlik 4
Bitcoin’in 4 saatlik grafiği

Bitcoin için 20 bin dolar seviyesi oldukça kritik. 20 bin dolara tekrardan tutunması önemli olacak. Eğer buradan bir düşüş göreceksek daha da düşüş gösterirse bir sonraki durak 17 bin dolar bölgesi olabilir. Eğer bir yükseliş olacaksa da Bitcoin’in ilk durağı 19-20 bin dolar bandı olabilir. Bitcoin yazı yazıldığı an itibariyle 18 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Son Durum

Ethereum (ETH) tarafındaki fiyat hareketini incelediğimiz zaman ise ETH‘nin, güne yüzde 2,58’lik düşüşle başladığını görüyoruz. Ethereum da aynı Bitcoin gibi dünkü kapanışta 3,63’lük ciddi bir düşüş gerçekleştirdi. Ethereum‘un dünkü Bellatrix güncellemesinin başarılı bir şekilde gerçekleştiği duyuruldu. İlerleyen günlerde ağda ve piyasada herhangi bir sorun olmadığı takdirde bu yaşanacak tarihi olayın fiyata olumlu yansımasını bekleyebiliriz. Ethereum, 1500 dolar desteğini kaybetmesinin ardından hızlı bir şekilde toparlanarak 1500 dolar desteğini geri aldı.

eth 4 saatlik 2
Ethereum’un 4 saatlik grafiği

Ethereum’da destek bölgesi çalışırken bir sonraki hedef 1700 dolar seviyesi diyebiliriz. Eğer Ethereum tarafında düşüş olursa ilk durağımız 1500 dolar bandı diyebiliriz. Yazı yazıldığı an itibariyle Ethereum 1.500 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

Cardano (ADA) Son Durum

Kripto para piyasasının en popüler 8. coini olan Cardano da piyasadaki ciddi düşüşten etkilendi. Vasil Hard Fork’u beklenen Cardano, birden fazla kez bu güncellemesini ertelemiş olsa da Cardano kurucusu Charles Hoskinson açıklamaları ile kullanıcılara son durum hakkında bilgi verdi ve bir daha erteleme olmasını kendisinin de istemediğini aktardı.

ada 4 saatlik
Cardano’nun 4 saatlik grafiği

Cardano’daki kritik bölgeler 0.48 dolar direnci ile 0.43 desteği diyebiliriz. Cardano dün Bitcoin’in düşüşüyle birlikte yüzde 7,45 düşüş gösterdi. Cardano yazı yazıldığı an itibariyle 0.46 dolardan işlem görüyor.

Cardano’nun anlık fiyatı için tıklayın.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner