Yükleniyor...

Bitcoin Arzındaki Durgunluk Had Safhada

Zincir üstü analitik firması olan Glassnode'un paylaştığı veriler, Bitcoin arzındaki durgunluğa dikkat çekti.

bitcoin efsane 2

Zincir üstü analitik firması olan Glassnode‘un paylaştığı veriler, Bitcoin arzındaki durgunluğa dikkat çekti.

Glassnode, yakın bir süre önce Bitcoin’in arzındaki durgunluğa atıf yaptı. Şirket arzdaki “uyuşukluğa” dikkat çeken bir rapor yayımladı.

Glassnode’un Verilerine Göre Bitcoin Arzındaki Durgunluk ATH Yaptı

Bir Blockchain analiz firması olan Glassnode, kısa bir süre önce Bitcoin’in arz durgunluğunun tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gösteren veriler yayımladı. Firmanın son Tweet’ine göre, Bitcoin’in toplam arzının yaklaşık yüzde 40,083’ü üç yıldan uzun bir süredir aktif değil ve lider kripto para biriminin tarihinde bu bir rekor. Bu, Bitcoin piyasasının alışılmışı olan fiyat oynaklığına rağmen Bitcoin sahiplerinin önemli bir kısmının varlıklarını hareket ettirmediği anlamına geliyor.

bitcoin gökkuşağı grafiği

Glassnode’un yayımladığı metrik, genellikle yatırımcı davranışını ve duyarlılığını ölçmek için kullanılır. Yüksek uyuşukluk tipik olarak Bitcoin sahiplerinin ya da “hodler “ların piyasa dalgalanmalarına rağmen varlıklarını uzun vadeli fiyat artışını göz önünde bulundurarak güvenli bir şekilde sakladıkları bir hodling davranışına işaret eder.

Bitcoin topluluğundaki bir başka etkileyici gelişme de “wholecoiner “ların ya da en az bir tam Bitcoin (BTC) tutan Bitcoin adreslerinin yükselişidir. Glassnode’un kurucu ortağı Rafael Schultze-Kraft’a göre, bu tür adreslerin sayısı şu anda 1 milyona ulaşmış durumda.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner