Yükleniyor...

Bitcoin Balinaları 4 Milyar Dolar Değerinde BTC Taşıdı

Whale Alert’tan alınan verilere göre, son birkaç saat içinde balinalar olarak bilinen büyük kripto varlık sahipleri, ortalama 13.

bitcoin balinalari 4 milyar dolar degerinde btc tasidi 3

Whale Alert’tan alınan verilere göre, son birkaç saat içinde balinalar olarak bilinen büyük kripto varlık sahipleri, ortalama 13.500 BTC taşıyan altı büyük Bitcoin transferi gerçekleştirdi.

Bu transferlerin her biri, popüler kripto varlık izleme hizmeti tarafından sağlanan ayrıntılara göre Binance borsası tarafından yapıldı ve fonlar, dahili cüzdanları arasında taşındı. Aktarılan toplam BTC miktarı ise 4.026.607.298,80 dolara karşılık gelen 81.556 BTC oldu.

bitcoin balinalari 4 milyar dolar degerinde btc tasidi
Kaynak: Whale Alert

2 Eylül’de Bitcoin, 50.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Bitcoin daha önce bu fiyat seviyesine 23 Ağustos’ta ulaşmıştı ve ondan önce ise bu seviyeyi Mayıs ortasında gördü. Ancak bu sefer BTC, 50.000 doların üzerine çıkamadı ve 48.400 dolarlık alana geri döndü.

Zincir üstü veri analiz platformu Santiment, Bitcoin 50.000 dolara yükselirken, 100.000 dolardan büyük işlem sayısının Temmuz sonundan bu yana tarihi bir zirveye ulaştığını bildirdi.

Yayın saati itibariyle Bitcoin 49.908 dolar seviyesinden işlem görüyor. 

Son zamanlarda Whale Alert tarafından birçok büyük Bitcoin işlemi tespit edildi. Daha önce aktardığımız üzere anonim balinalar ilk olarak yaklaşık 3 milyar dolar (28 Ağustos) transfer etmiş ve ertesi gün ise 4 milyar dolardan fazla BTC taşımıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner