Yükleniyor...

Bitcoin Balinaları Mevcut Fiyattan BTC Toplamakla Meşgul!

Dev kripto para borsası Coinbase'in verilerine göre, Bitcoin balinaları dipten Bitcoin toplamakla meşgul.

Bitcoin Balinaları

Dev kripto para borsası Coinbase’in verilerine göre, Bitcoin balinaları dipten Bitcoin toplamakla meşgul. Bunun sonucunda piyasa düşüş eğiliminden yükseliş eğilimine evrilebilir.

Bitcoin’in 10.000 doların altına düşmesini fırsat bilen Bitcoin balinaları harekete geçti ve yüklü miktarda BTC almaya başladılar. Piyasa araştırmacısı Larry Cermak, konuyla ilgili bir tweet attı ve “İlginçtir ki, Coinbase’in verilerine göre yüklü miktarda BTC sahibi olan (yüzde 10) Coinbase müşterilerinin yüzde 67’si son 24 saat içerisinden (BTC) satmaktan ziyade almayı tercih etti” değerlendirmesinde bulundu.

Coinbase, paylaştığı verilerle marketinde listelediği kripto paraların müşterileri tarafından ne kadar süre ile tutulduğundan, müşteri davranışına kadar bir dizi bilgiyi paylaşıyor. Bu bilgiler ışığında alım ve satım sinyalleri elde edilebiliyor, hepsinden önemlisi ise borsadaki Bitcoin balinaların davranışları tahlil edilebiliyor.

Coinbase’deki Bitcoin balinalarının davranışına ek olarak bu ay içinde Bitcoin korku endeksi 2018’in Aralık ayındaki seviyeleri gördü. O dönem Bitcoin balinaları 3.200 dolardan Bitcoin toplamakla meşgullerdi. Balinaların mevcut eğilimi de bu yönde.

Bitcoin korku endeksi, Bitcoin piyasası hakkında genel bir bilgi vermesiyle bilinen bir endeks ve yatırımcıların davranışlarını kısmen özetleyerek ortaya koyuyor. Endeks 0 ila 100 arasında bir değer veriyor. 0 maksimum korkuyu, 100 ise maksimum az gözlülüğü ifade ediyor. Maksimum korku ve maksimum açgözlülük bir sinyal olarak kabul ediliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner