Yükleniyor...

Bitcoin balinası 10 yıl sonra uyandı: Dikkat çeken transfer

Zincir üstü verilere göre, büyük bir Bitcoin balinası 10 yıllık uykusundan uyanarak varlık transferi gerçekleştirdi.

bitcoin balina transfer

Zincir üstü verilere göre, büyük bir Bitcoin balinası 10 yıllık uykusundan uyanarak varlık transferi gerçekleştirdi.

Kripto paraların lideri Bitcoin (BTC), geçtiğimiz günlerde 64.500 dolara kadar sert bir düşüş yaşadı. BTC’nin geçen hafta yüzde 10’un üzerinde değer kaybetmesi altcoin’leri de etkisi altına aldı. Kripto para piyasası düzeltme yaşadı.

Spot Bitcoin ETF hikayesiyle boğa koşusu yaşayan BTC, 20 Nisan’da gerçekleşmesi beklenen halving’e hazırlanıyor. Kripto yatırımcıları BTC’nin halving sonrasında ikinci boğa koşusunu başlatacağını düşünüyor.

Kripto para piyasasındaki hareketlilik sürerken, zincir üstü verilere bir balina işlemi yansıdı. Balina, 10 yıl sonra ilk defa bir işlem yaptı ve dikkat çeken BTC transferi gerçekleştirdi.

Bitcoin btc balina

Balina, Bitcoin alımını yıllar önce yaptı

Zincir üstü veri araştırmacısı Lookonchain, bir Bitcoin (BTC) balinasının 10 yıl sonra uykusundan uyandığını açıkladı. Lookonchain’in sağladığı verilere göre, balina elinde bulundurduğu 246 BTC’yi (16,73 milyon dolar) başka bir adrese transfer etti.

Balinayı bu denli ünlü hale getiren ise ilk BTC alımı oldu. Verilere göre, 1.701 BTC’ye (115,42 milyon dolar) sahip olan balina 10 yıl sonra ilk defa işlem yaptı. Balina, saatler önce 16,73 milyon dolarlık BTC transferi gerçekleştirdi. Transferin kime veya nereye gerçekleştiği bilinmezken, balinanın cüzdanında 1.455 BTC kaldı.

Balina, BTC’leri 2013 yılında satın aldı. Bu alım işleminde, 4.272 BTC için 125.541 dolar ödedi. Balina, BTC başı ortalama 29.39 dolar ödemiş oldu.

Halving’e 15 gün kalmış olması balina işlemini ön plana çıkarttı. Yorumlara göre, balinalar halving dönemine hazırlık yapıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner